CoinAjans.com
Altcoin

Analist: Yüzde 400’ü Aşan Popüler Altcoin’i Parlak Bir Gelecek Bekliyor!

Kriptokoin.com – Venezuela’daki Android cihazlarda aktif Dash cüzdanlarının miktarı 2019’da patladı. Bu durum, ülkeyi etkileyen mevcut ekonomik krize cevaben Dash’ın Venezüella Bolivar’ı, Petro ve hatta Bitcoin’in çekici bir alternatifi olmasını sağladı. Popüler altcoin bu gelişme ile önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

FairSpin

Venezuelalılar krizin üstesinden gelmek için Dash kullanıyor

Bu eğilim ilk olarak, bu istatistiklerin son 30 günde en az bir kez kullanıldığını ve sadece genel indirmeler için değil aktif cüzdanlara da atıfta bulunduğunu açıkça ortaya koymak isteyen Twitter kullanıcısı Mark Mason tarafından artırıldı. Bu önemli bir ayrım, çünkü insanların sadece onu merak etmekle kalmayıp, Dash kullandıkları anlamına gelir. Grafikte görüldüğü gibi, Mayıs ayında sadece 7.597 aktif cüzdan vardı, ancak bu sayı %410’luk artışla 38.759’a yükseldi. Bu gelişme ve yalnızca Kasım ayında cüzdan kullanımının %27 oranında bir artış göstermesi gerçeği göz önüne alındığında, bu sayının öngörülebilecek bir gelecek için artmaya devam etmesi konusunda sağlam bir şans var.

StormGain

Bütün bunlar Venezüella’nın bir yıldan beri sürmekte olan ekonomik bir krizden acı çektiği gerçeği ile geliyor. Yerel para birimi Bolivar, para birimini güvenilmez bir değer deposu haline getiren muazzam bir enflasyon gördü ve hükümetin benimsenme çabalarına rağmen, Petro sadece olumlu bir tepki aldı. Bitcoin bile bu zor zamanlarda Venezüellalılara kesinlikle yardımcı olmasına rağmen, son derece önemli bir şekilde daha düşük ücretlere ve işlem sürelerine sahip olduğu için Dash’dan daha az kullanışlı olabilir. Çok fazla ekonomik belirsizlikle, en ucuz ve en güvenilir seçenek muhtemelen en çok kucaklanan seçenektir.

Analist: Popüler altcoin’in parlak bir geleceği olabilir! Ama bir sorunu var

Mücadele eden bir ekonomiye yardım etme yeteneği, Dash’ın benimseme konusunda büyük bir avantajı olsa da para birimini son zamanlarda rahatsız eden bazı hastalıklardan kurtaramaz. Bir yandan, popülaritenin artmasına rağmen, bu durum piyasa fiyatlarında keskin bir artışa neden olmadı. Aslında, Dash şu anda diğer altcoin’ler gibi 2017 boğa piyasası öncesinden bu yana varlığın gördüğü en düşük fiyatlar etrafında duruyor, ancak dürüst olmak gerekirse, bir varlığın fiyatı değer aktarma yeteneğini belirlemez.

Şu anda Dash topluluğunu etkileyen bir diğer nokta ise, yalnızca ‘Moocowmoo’ olarak bilinen kıdemli bir danışmanın, ‘shared masternode’ programını kapattığını iddia ettikten sonra birçok yatırımcının fonlarıyla ortadan kaybolduğu haberidir. Bu kıdemli danışmanın nerede olduğu veya yatırımcıların paralarını geri alıp alamayacağı hâlâ net değil. Uzmanlara göre, Dash bazı büyük değişikliklerden geçiyor olsa da kripto para birimi ve çevresindeki tutkulu topluluk için hala çok büyük bir talep olduğu açık. Venezuela gibi kullanım durumları, dünya çapında ortaya çıkmaya devam ederse, popüler analist David Borman’a göre bu varlığın parlak bir geleceği olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Skandallar serisine bir yenisi eklendi! – Digibyte Poloniex’den delist edildi!

Coin Ajans

Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

Coin Ajans

Hisse Senetleri Sadece Bir Haftada Kripto Para Piyasasının 5 Katı Kadar Değer Kazandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası