CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri ve fraktal analizleri

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri nasıl? Bitcoin boğaları, fiyatı şimdilik 7600 doların üzerinde tutuyor. Peki analistlerin fraktal yorumlarına göre, Bitcoin için sırada ne var?


Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri pozitif!

Çarşamba sabahı, Kore merkezli kripto para borsası Upbit, 50 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH)’un hacklendiğini duyurduktan sonra, Bitcoin piyasası yönünü güneye çevirdi.

Anında %2’lik bir satış gerçekleşirken bazıları, bu olayı, piyasayı haftalarca etkisi altına alacak bir “Kara Kuğu piyasası” (gerçekleşme olasılığı düşük olsa da gerçekleştiklerinde piyasaları ciddi anlamda sarsacak kadar güçlü olan olayların yaşandığı dönem) olarak tanımladı. 

Tüm bu korkuların aksine, Bitcoin atağa geçti. Ve çarşamba sabahı 6.800 doları gördükten sonra, kripto para birimi yaklaşık %15’lik bir hamle yaparak 7.600 dolara kadar yükseldi.

Sonrasında yükseliş momentumu durmuş olsa da, analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri hala pozitif.

Bununla birlikte birçok kişi, Bitcoin’in, en son elde ettiği kazanımlarını şu ana kadar korumuş olmasını, kısa vadeli bir boğa piyasasının başlangıcına dair bir işaret olarak görüyor. Yakın zamanlı yayınlanan bir dizi analize göre de Bitcoin’de yükseliş ihtimali hızla artıyor.

İşte analistlerden BTC tahminleri ve fraktal analizleri!

Eski eToro analistlerinden biri olan Kuantum İktisat kurucusu Mati Greenspan, fiyatın daha fazla yükselme olasılığından bahsediyor. Kısa vadeli bir boğa flaması oluştuğunu ve BTC’nin, yükselişe işaret eden ters omuz baş formasyonunda boyun hizasına geldiğini söylüyor.

Greenspan, aşağıdaki grafiğe atıfta bulunarak, “Geçmişteki performans, gelecekte elde edilecek sonuçların bir göstergesi değildir; ancak TA devam ettiği sürece, görünüm son derece pozitif” diyor.

Tabi ki de olumlu düşünen tek analist Greenspan değil. Popüler bir analist olan Stillman, Bitcoin’in son birkaç gün boyunca sergilediği fiyat hareketinin, 5 Aralık 2018’deki gibi göründüğünü belirtti. 

O dönemde Bitcoin 3,150 dolarda dip yapmıştı ve ona göre Bitcoin, 2018’deki bu fraktalı izlerse, hafta sonuna kadar 8.000$ fiyat aralığına kolayca geri dönebilir.

Çoğunlukla analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri yükseliş odaklı. Ancak boğaların fiyatı yakın vadede 8.000 dolara doğru iteceğini tahmin etseler de Bitcoin için, hala düşüşe işaret eden birkaç gösterge mevcut.

Bitcoin 7,800 doların altında kaldığı sürece, yükseliş zor!

Chonis isimli popüler bir trader, BTC’nin, geçtiğimiz yıl birçok kez, hem direnç hem de destek olarak kritik rol oynayan 7,800 dolarlık fiyat seviyesinin altında kaldığını belirtiyor. Ve parite, bu seviyenin altında kaldığı sürece yükselmesinin zor olduğunu vurguluyor.

Başka analistler de bir günlük grafikte yükseliş hareketinin gerçekleşmesi için, BTC’nin, direnç olarak çalışan 7,800$’ı, desteğe dönüştürmesi gerektiğini belirtiyor.

Bazı analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri ise korkunç! Örneğin; My Chief isimli bir analist, Bitcoin’in yılın başından günümüze kadar devam eden fiyat hareketinin, parabolik bir ralli, hızlı bir düşüş, toparlanma ve bunun ardından bir dizi yükseliş hareketi ile sonuçlanan 2014-2015 boğa ve ayı piyasasına benzer olduğunu ileri sürüyor.

Bu fraktalın aynı şekilde gerçekleşmesi, 2020’nin başlarında Bitcoin’in, 5.000$ değerine ulaşması demek.

“Artık herkes bir fraktal uzmanı olduğu için, ben de partiye katılayım dedim.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Bitcoin trend dönüşü için hazırlanıyor! Yön neresi?

Coin Ajans

2019 – 2020 Bitcoin fiyat analizi

Coin Ajans

Bitcoin ayı koşusu sona ermiş olabilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası