CoinAjans.com
Altcoin

Analistlerin Ripple fiyat tahminleri korkutuyor!

fairspin_koinmedya

Analistlerin Ripple fiyat tahminleri oldukça korkutucu. XRP, yakın vadede çok daha büyük bir düşüşe mi hazırlanıyor!


Analistlerin Ripple fiyat tahminleri nasıl?

Şüphesiz, XRP, 2019’un en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biriydi. Bitcoin ve diğer büyük altcoinlerin aksine, yılın ilk yarısı boyunca XRP, yukarı yönlü güzel bir ivme kazanamadı.

Kasım ayının sonunda Bitcoin’in 6,500 dolara düşmesiyle birlikte, Ripple (XRP)’de 0,20 dolara doğru sürüklendiği bir trende kapıldı.

Bir süre, yaklaşık olarak 0,21 ile 0,23 dolar arasında işlem gördükten sonra, 0,20 dolara kadar çekildi. Bitcoin gibi, XRP’de de bu düşüşün ardından, önemli miktarda alım baskısı oluştu.

Fakat daha büyük bir zaman dilimine baktığımızda, aylık bazda en yüksek seviye olan 0,30$‘ın epey altında işlem gördüğü için, şu anda XRP’nin, satıcıların kontrolünde olduğu açıkça görülüyor.

Daha da kötüsü, analistlerin Ripple fiyat tahminleri oldukça endişe verici! XRP’nin daha fazla düşüşe hazırlandığını iddia ediyorlar.

XRP, düşüş trendinden ne zaman kuırtulacak?

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada XRP, 0.23$‘dan işlem görüyor ve bu da geçtiğimiz haftanın başında gördüğü 0.21$ gibi düşük bir seviyeden kayda değer bir tırmanış yaptığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Ripple’de düşüş trendinin sona erdiğine dair herhangi bir belirti yok. Ve analistler şimdi uzun vadeli kritik bir direnç seviyesinin altında kalmaya devam ettiği için, paritenin kısa vadede ciddi miktarda daha fazla kayıp göreceğini iddia ediyor.

Hatta bazı analistlerin Ripple fiyat tahminleri, daha da kortucu. Örneğin; Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan Jonny Moe, yakın zamanda XRP’de çok büyük bir düşüş beklediğini açıkladı.

Moe, XRP’nin uzun vadeli güçlü bir destek bulmadan önce, %70 oranında geri çekilebileceğini gösteren bir grafiğe dikkat çekiyor.

“XRPUSD 10 cente geri dönüyor ve XRP ordusunun yapabileceği hiçbir şey yok.”

Esasen Moe, XRP’de düşüş bekleyen tek analist de değil. XRP’nin yakın vadede önemli ölçüde düşüş yaşayabileceğine dikkat çeken başka analistler de var. 

Teddy olarak bilinen Twitter’daki bir başka analist, XRP fiyatının, hala inanılmaz derecede savunmasız olduğunu ve 700 gün önce oluşan bir direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını açıkladı.

Genel olarak traderlerin XRP fiyat tahminleri oldukça endişe verici. Teddy de 8 haftadır XRP’nin, yaklaşık 700 gün önce oluşan bu direnci test ettiğini söylüyor. Ve analist, herhangi pozitif bir işaret olmadığını vurguluyor.

Sonuç olarak; Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, yakın vadede yukarı yönlü büyük bir ivme kazanmadıkça, XRP’nin düşüş trendinden tam anlamıyla kurtulması olası görünmüyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum’un İstanbul Hard Forku’na Lider Borsalardan Destek Yağdı!

Coin Ajans

Tezos Golden Cross’a doğru gidiyor – Yüzde 3.25 değer kazandı

Coin Ajans

İşte 2019’da Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Vurulan 5 Darbe!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası