CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Analiz: Bitcoin 55.000 dolar hedefi doğrultusunda güvenle ilerliyor

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Son yaşanan düşüş dalgasında Bitcoin fiyatı 8100 dolardan 7000 dolar seviyesine düşmüştü. Bu düşüşe rağmen PlanB, Bitcoin 55.000 dolar hedefi doğrultusunda ilerliyor iddiasında bulundu.


Bitcoin 55.000 dolar hedefi gerçekleşir mi?

PlanB, Twitter dünyasında paylaştığı Stock-to-flow modeli çalışmaları ile ünlü bir kripto para analisti. Takipçileri ile en son paylaştığı çalışmasında, Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen Halving sonrasında Bitcoin piyasa değerinin 1 trilyon dolara fırlayacağını iddia etti. ( Bitcoin 55,000 dolara fırlayacak!)

PlanB’ye göre, bu devasa yükselişin doğal sonucu olarak Bitcoin 55.000 dolar hedefi de gerçekleşecek. Çünkü halving olayı Bitcoin için çok önemli bir gelişme. Bundan önce iki halving tecrübesi yaşayan Bitcoin her iki halving sonrasında müthiş bir yükseliş göstermişti.

Diğer taraftan, mevcut koşullarda bu yükselişin kısa vadede gerçekleşmesi pek de mümkün görünmüyor. Çünkü 3 gün önce yaşanan ani satışlarda Bitcoin kısa bir süre içinde 7000 doların altını gördü. Bu da, haliyle piyasayı derinden sarstı ve yatırımcıların gözünü korkuttu.

PlanB, halving öncesinde bu tür iniş çıkışları piyasanın normal bir hareketi olarak değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.  Dolayısı ile birkaç gün içinde yaşanan yüzde 17’lik düşüş piyasalardaki volatilitenin doğal bir sonucu. Plan B, bu düşüşün yatırımcıları paniğe sevk etmemesi gerektiğini hatırlattı.

Halving sonrası, BTC fiyatları için çok önemli

Ünlü Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan Jason A. Williams, geçen ay PlanB tarafından yapılan fiyat tahmininin aynısını takipçileri paylaştı. Bitcoin Halving tarihinin yaklaştığına dikkat çeken Williams Bitcoin 55.000 dolar hedefi doğrultusunda ilerliyor yorumunu yaptı. (Bitcoin halving hedefi kaç dolar?)

Hatırlayacağınız üzere, şu anda kazdıkları blok başına 12,5 BTC ödül alan madencilerin kazancı Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan Halving olayından sonra 6,25 BTC’ye düşecek.

Bu düşüş aslında başlı başına bir yükselişi sebebi olabilir. Çünkü ödül indiriminin yapıldığı önceki iki halving sonrasında yaşanan boğa hareketi bunun en somut örneği. Ancak, kripto piyasasında işlem yaparken her zaman ikinci bir ihtimali göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eğer Bitcoin’in fiyatı halving sonrasında yükselmez ise madencilere yapılan ödül indiriminin herhangi bir anlamı olmayabilir. Çünkü daha çok çalışmalarına rağmen istedikleri ödülü alamayan madenciler sahip oldukları tüm BTC’lerini piyasaya satmak zorunda kalabilirler.

Böyle bir durumda halving olayı Bitcoin fiyatları üzerinde hemen bir pozitif etki yaratmayabilir. Ancak büyük olay sonrasında Bitcoin’e olan talep artarsa BTC fiyatları da yükselişe geçebilir.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Bankacılık Sektörüne “Scam” Diyen İngiliz Politikacı Bitcoin Aldı!

Bitcoin Fiyatı Neden 2021’de 100.000 Dolar Olabilir?

Coin Ajans

Petrol Sıfırın Altını Görürken Bollinger’dan Bitcoin Yorumu Geldi: “Sert Hareket Yakın”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası