CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Analiz: Bitcoin düşüş döngüsü 6500 dolarda sonlanmış olabilir

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

2 hafta önce 6500 doları gören Bitcoin fiyatları 7000-7800 dolar arasında istikrar kazanmışa benziyor. Uzmanlara göre de Bitcoin düşüş döngüsü 6500 dolarda sonlanmış olabilir.


Bitcoin için Boğa sezonu yakın mı?

Son zamanlarda stabil bir tablo ortaya koyan Bitcoin beklenenin aksine ne 6000 doların alt seviyelerine düşüyor ne de 10000 dolara çıkma gayreti içerisinde. Bu durum Bloomberg analistleri arasında Bitcoin düşüş döngüsü 6500 dolarda bitmiş olabilir yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Haziran ayında 14000 dolara tırmanan Bitcoin, daha önce 10 Mayısta gördüğü 6500 dolar destek seviyesini 2 hafta önce de test etti. Çin Devlet Başkanının blockchain teknolojisi hakkında yaptığı pozitif açıklamanın etkisi ile 10500 dolara kadar çıkan BTC fiyatları, sonrasında büyük bir düşüş yaşamıştı.

Haziran ayından bu yana Bitcoin’in bir düşüş kanalı içinde işlem gördüğüne dikkat çeken uzmanlar, yükseliş ivmesinin tekrar başlaması için Bitcoin’in öncelikle bu kanaldan çıkması gerektiğinin altını çiziyor.

Ünlü kripto para analisti Mike McGlone, Bitcoin’in boğa sezonunu başlatmasının an meselesi olduğunu ifade etti. Ancak bunun için öncelikle BTC fiyatının psikolojik destek seviyesi olan 10.000 doların üzerinde çıkması gerekiyor.

McGlone’a göre, son yıllarda küresel platformda yaşanan karışıklıklar da altın ve kripto paralara olan yönelimi arttırabilir. Borsalara yatırımı bu zamanda riskli bulan birçok yatırımcı parasını alternatif yatırım araçlarında değerlendirmeyi düşünebilir. Bu durumda altının yapacağı bir ralli Bitcoin’in de ekmeğine bal sürebilir.

Bitcoin düşüş döngüsü 6500 dolarda son bulmuş olabilir

Bitcoin’e yönelimin her geçen artıyor olması BTC fiyatlarını analiz ederken göz önünde bulundurulması gereken ayrı bir gerçek. McGlone’a göre,  yaklaşan Halving sonrasında Bitcoin arzında yaşanacak olan muhtemel bir kıtlık BTC fiyatlarında müthiş bir artışa sebep olabilir. (Bitcoin fiyat hareketleri geçen sene sonunu tekrar eder mi?)

Öte yandan, piyasanın tanınmış yatırımcılarından Cantering Clark, önceki gün paylaştığı çalışmasında iki grafik arasındaki benzerliğe dikkat çekiyor. Yüksek hacimli her bir ataktan sonra BTC fiyatlarının konsolidasyon ve birikim aşamasına geçtiğini ifade eden Clark, şu anki durumun 2018 yılındaki tablo ile hemen hemen aynı olduğunu iddia etti.

Cantering Clark’ın ortaya attığı iddiayı ünlü analist Jonny Moe da destekliyor. Bitcoin’in şu anda geçen yıl izlediği rotayı takip ettiğini iddia eden Moe’ya göre Bitcoin düşüş döngüsü 6500 dolarda son bulmuş olabilir. Buna göre bir sonraki süreç Boğa sezonunun başlayacağına işaret ediyor.

Kaynak

 

 

İlgili Haberler

Bitcoin Karşıtı Schiff’in Bankasının Kara Para Aklamak İçin Kullanıldığından Şüpheleniliyor

Square’in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Sonrası BTC İvme Kazandı! İşte Ünlü Analiste Göre Sıradaki Seviyeler

Veriler Traderların Bitcoin İçin Bu Seviyede Kararsız Kaldıklarını Gösteriyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası