CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Analiz: Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında atağa kalkabilir

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında öne geçer mi? Önde gelen bir analiste göre evet. Analistin iddiası hangi gerekçeye dayanıyor? Bitcoin liderliği kaptırabilir mi?


Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında ne durumda?

Ethereum gerçekleştirdiği hardforklar ile kripto dünyasında kendisine sağlam bir zemin oluşturmaya devam ediyor. Bu konuda önde gelen bir analist Crypto Wolf Twitter’da bir grafik paylaştı ve her an Ethereum’un bir patlama yaparak Bitcoin’i geride bırakacağını söyledi.

CryptoWolf’a göre uzun dönem ETH/BTC tablosu yakında oluşacak bir patlamanın işaretlerini veriyor. Bu işaretler 12 aylık MACD göstergesini de içine alıyor ama bununla sınırlı değil. 24 aylık alçalan takoz formasyonu düzeltmesinin yakında yukarı doğru bir kırılma göstereceğine dair işaretler tabloda görülebiliyor. RSI endeksi de aynı zamanda bir ralliye işaret ediyor.

Analist tablodaki işaretlere bakarak Ethereumun, BTC’ye karşı %150 gibi bir sıçrama göstereceğini iddia ediyor.

Ethereum Istanbul başladı

Bir ETH rallisi sadece teknik göstergelerle ortaya konmuyor. Aynı zamanda İstanbul hard forkunun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi de Ethereum için çok büyük artı puan. Aşağıda kısaca Ethereum Geliştirme Önerileri ve ne yaptıkları bulunuyor. Her biri titizlikle hazırlanmış bu öneriler aday havuzundan seçilen 30 geliştiriciye ait.

  • EIP 1679:   Istanbul hard forkunda dahil olan tüm değişiklikleri listeliyor.
  • EIP-2200:  Ethereum Sanal Makinesinde depolama masraflarının hesaplama şekillerini değiştirecek ve daha çok işlev gerçekleştirecek olan akıllı sözleşmeler verecek.
  • EIP-1884: Bazı EVM ( Ethereum Sanal Makine)  kodlarının işlem maliyetini değiştirecek. Bu EIP’in amacı böylelikle  spam saldırıları engllenecek ve her blokda işlem miktarı dengesi iyileştirilecek.
  • EIP-2028: Bu EIP sıfır bilgi olan SNARKları ve SNARK teknolojisini blockchain üstünde daha ucuz hale getiriyor ve böylede çıktıların içinde verileri getirme maliyeti azalıyor.
  • EIP-1344: Sözleşmeler üzerinde oldukları Ethereum zincirinin takibini yapabilecekler.
  •  EIP-1108: Sıfır bilgi SNARK lar daha ucuz hale gelecek. Böylelikle daha ucuz ölçekleme ve mahremiyet teknolojisi ortaya çıkacak.
  • EIP-152:  sözleşmenin içindeki  Equihash PoW doğrulamasını gerçekleştirecek. Bu şekilde Zcash ve ETH arasında atomik değiş tokuş işlemi gerçekleşecek.                                                                                                                                        Bu arada bu özelliklerin hemen  ETH üzerinde bir etki yapmasını da beklememek lazım. İstanbulun benimsenmesi arttıkça o zaman fiyatlarda paralel bir performans gösterecektir.

Kaynak

İlgili Haberler

İşte en hızlı büyüyen DeFi uygulamaları TAKİP ET

6 gündür konsolide olan Ethereum yükselişe geçecek mi?

Coin Ajans

Bitcoin madenciliği yapılacak en iyi 10 ülke TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası