CoinAjans.com
Altcoin

Analiz: Ripple büyük bir harekete hazırlanıyor – Ama hangi yöne?

fairspin_koinmedya

Ripple son iki haftadır diğer altcoinler ile birlikte yatay yönlü bir rota izliyor. Ancak teknik analizlere göre Ripple büyük bir harekete hazırlanıyor.


Ripple büyük bir harekete hazırlanıyor olabilir

XRP fiyatları son iki haftadır 0,21 ila 0,23 dolar arasında gidip geliyor. Bu süre içerisinde günlük işlem hacmi de yavaş yavaş düştü. Hacim düşüklüğü genellikle bir kripto paranın kırılma yaşamasından kısa bir süre önce gerçekleşen bir durumdur.

Ayrıca, şu anda Ripple fiyatlarının işlem gördüğü seviye direnç ve destek noktalarına çok yakın. İşlem hacminin düşmesi ve fiyatların belli bir koridora sıkışması analistlere göre yaklaşan büyük bir hareketin habercisi olabilir. Ancak, olası bir kırılmanın ne tarafa doğru olacağı cevaplanması gereken en önemli soru olarak karşımızda duruyor.

Bu soruya cevap veren analistler şu anda ikiye bölünmüş durumda. Ancak geneli itibari ile analistler kırılmanın yukarı yönlü olacağını öngörüyor. Özellikle XRP fiyatlarının son 3 gündür pozitif bir tablo ortaya koyması yükseliş umutlarının canlı kalmasını sağlıyor. XRP, yazım esnasında hafif bir geri çekilme yaşamak ile birlikte 0,2215 dolardan el değiştiriyor.

Ünlü analist Ali Martinez’e göre ise, XRP günlük grafiğinde çift dipli bir şekil oluşturuyor. Bu boğa paterni, yükseliş hareketinin elinin kulağında olduğuna işaret ediyor. Ancak, Ripple’ın yükseliş momentumunu başlatabilmesi için önündeki en büyük engel 0,232 dolar direnç hattı.

Kırılma aşağı yönlü olursa büyük hasar bırakabilir

Ripple fiyatları için diğer bir ihtimal ise, XRP fiyatlarının bir süre daha yatay yönlü bir rota takip edecek olması. Ancak, kripto para piyasasının doğasında olan volatilite ve son iki haftadır XRP fiyatlarının bu formasyonda işlem görmesi bu senaryoyu geçersiz kılabilir. (Ripple fiyatı yükselişe kaldığı yerden devam edebilir!)

Son senaryo Ripple fiyatlarının düşme ihtimali üzerinde kurulu. Kripto para piyasasında hesapta olmayan negatif bir olayın yaşanması bu ihtimali mümkün kılabilir. Bu durumda XRP fiyatları 0,20 destek seviyesinin hemen altını görebilir. Ancak daha alt seviyelere doğru bir düşüşün yaşanması yatırımcıda tamiri zor bir hasar bırakabilir.

Öte yandan, her ne kadar Ripple yetkilileri XRP ile doğrudan ilişkili oldukları konusuna politik cevaplar verse de, Ripple’ın son zamanlarda yaptığı anlaşmalar XRP’nin kullanımını zorunlu kılıyor. Bu durum, XRP’nin kullanımına ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacağı için XRP fiyatlarında kısa vadede bir yükseliş beklemek mantığa aykırı olmaz.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple balina hareketi dump korkusu yaşatıyor

Coin Ajans

Altcoinler darmadağın! ETH – XRP – LTC ve EOS’da kayıplar çift hanelere ulaştı

Coin Ajans

Tron kendi stabil parasını çıkarıyor: Tron stabil coin (USDJ)

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası