CoinAjans.com
Altcoin

Analiz: Ripple kritik direnç hattına doğru yol alabilir!

fairspin_koinmedya

Ripple kritik direnç hattına aşabilir mi? Bir analist böyle bir ihtimalden söz ediyor. Dünya çapında yaygın kullanım alanına ve yaptığı onca ortaklığa rağmen Ripple beklenen atağı bir türlü gösterememişti. Acaba bir kırılma yaşayabilir mi?


Ripple kritik direnç hattına gider mi?

2018 yılında başlayan ve bir türlü sona ermek bilmeyen bir ayı piyasası kripto para dünyasını rahat bırakmıyor. En çok etkilenenlerden olan ve geçtiğimiz yıl yaşadığı değer kaybından bu yana bir türlü toparlanamayan Ripple’ı ne gibi gelişmeler bekliyor olabilir? Umutları tazelemeli miyiz yoksa başka bir bahar mı beklemeliyiz? Ripple ile ilgili yayınlanan bir analiz biraz içleri rahatlatacak cinsten. Analize göre Ripple yakında bir kez daha kritik direnç hattını test edebilir.

XRP ne yöne doğru gidiyor?

Yazımızı hazırladığımız 14 Aralık sabahı XRP 0,22 dolardan işlem görüyor. Son bir kaç günde hafif bir yükseliş ortaya koydu XRP. 0,20 dolar altı bir seviye XRP için güçlü bir destek bölgesi. Çünkü bu bölgede ciddi bir alım baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bu alım baskısı ise XRP’nin daha aşağılara inmesine engel olmuş durumda.  Aynı seviyenin altına Kasım ayı başlarında düşmüş ve sonradan tekrar toparlayıp yükselmişti. O zamandan bu yana ise yatay bir seyir gösteren XRP 0,20 dolarda destek, 0,24 dolarda ise direnç buluyor.

XRP ve BTC işlem paritesine bakarsak 0,000029 ve 0,000033 de konsolide oluyor. Şu anda görünen o ki yakın zamanda 0,00004000 bir kritik direnç seviyesi olacak XRP için çünkü bu seviye XRP’nin Ekim sonlarında zirve yaptığı seviye.

Twitter’ın popüler analistlerinden Livercoin son attığı twitle bu direnç seviyesini anlattı.  Livercoin’e göre yukarıda bahsedilen işlem aralığının daha yukarısına doğru bir kırılma yaşarsa bu direnç seviyesi tekrar test edilebilir. Livercoin paylaşımında aşağıdaki tabloyu da ekliyor ve şöyle söylüyor:

” XRP henüz 4000 olan kritik direnç seviyesini test etmedi. Fiyat biraz yükseldikten sonra, kısa bir rallinin ardından OTE ( hedef kazanımlar) günlük sınıra geri çekildi. Daha önce iddia ettiğimiz gibi swing low bölgesine doğru ilerliyor” ( Swing Low: Swing Low bir teknik analiz terimi. Bir varlığın fiyatının ya da indikatörünün belli bir zaman dilimi içindeki, genellikle de 20 işlem dönemi içinde tekrar yükselmeden önce yaşadığı dip noktalara ulaşmasını ifade eder.)

 

Bu potansiyel BTC yükselişi XRP’nin dolar bazındaki fiyatını nasıl etkileyeceği ise Bitcoin’in konsolidasyonunu şu anki fiyat seviyesinde devam ettirip etirmeyeceğine, ya da yakın zamanda yukarı doğru bir atılım gösterip göstermeyeceğine bağlı bir durum.

XRP’nin momentum kazandığını ve direnç noktasına doğru ilerlediğini farz edersek bu seviyeyi kırabilmesi ancak kripto piyasasının biraz daha güçlenmesi ile olacak.

Piyasa yine belirli bir araalığa takıldı kaldı, dikkat çeken bir kaç coin dışında gözle görülür bir artış söz konusu değil. Bakalım önümüzdeki günler bizi neler bekliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Çılgın Tahmin: 1 Doların Altında Olan Altcoin, 409 Bin Dolara Fırlayacak!

Coin Ajans

Aeternity nedir ve Aeternity nasıl alınır? Detaylı kripto rehber

Coin Ajans

WazirX WZR Coin ilk arzını Binance borsası üzerinden gerçekleştirecek

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası