CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Analiz üstadı Peter Brandt’den dikkat çekici Bitcoin yorum tweeti TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_holdex_finance”

Bitcoin BTC fiyat grafiklerinde yeni bir hedef seviyesi belirdi.

Analiz üstadı Peter Brandt’den Bitcoin yorum analiz tweeti

1970’lerden beri borsa ve emtia tüccarlığı yapan Peter Brandt, grafikte oluşturduğunu gördüğü bir Bitcoin modelinin ekran görüntüsünü paylaşan tweet attı.

Attığı Tweetle Bitcoin ve kripto topluluğuna seslenen Brandt, 559 bin takipçisinden Bitcoin grafiğinde oluştuğunu düşündüğü formasyonu bilmelerini istedi.

Anlaşılan o ki, veteran analist Brandt, BTC’nin daha da düşeceği yorumunu yapıyor. Brandt, tweetinde, takipçilerine şu soruyu yöneltiyor:

Bu grafik formasyonun bir ismi var. Bunun ne olduğu konusunda tahmin yürütmek isteyen var mı?

BTC Ayı formasyonu mu oluşuyor?

Peter Brandt’ın tweeti altında yorum yapanların çoğu bunun bir düşüş formasyonu olduğu konusunda hemfikir. t

Yorum yazanlardan, Twitter kullanıcısı Mind Trader, bunun bir “Ayı Bayrak Formasyonu (Bear Flag)” olduğunu öne sürdü.

Bayrak formasyonlarında genellikle, mevcut gözlemlenen trendin kısa süreliğine kırılsa bile, devam ettiği gözlemlenir. Ardından şu anda Brandt’in Bitcoin grafiğindeki Ayı Bayrak formasyon durumunda olduğu gibi ters yönde ilerler.

Peter Brandt bu tweeti attığından beri BTC düşmeye devam ediyor. Belki ünlü analist yakında oluştuğunu düşündüğü formasyonu ve BTC fiyat hedeflerini yazar.

Canlı BTC fiyatı: $ 44,589.00

  İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

 İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin yorum BTC dolar direnç ve destek seviyeleri

Bitcoin önce 46.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı. 46.000 Dolarda bir taban oluşturan BTC 48.000 dolarlık direnç bölgesini ve 100 saatlik MA seviyesini kırdı geçti. 

Bu ivme ile boğalar güç kazandı. Hafta sonu yaşanan bir konsalidasyondan sonra pazartesi günün ilk işlemleriyle birlikte BTC 50.000 dolarlık ana direnci kırdı ve şu an için 50.300 dolara doğru ilerliyor. 

Bitcoin grafiğinde ilk acil destek nokrası olarak, 48.033 dolardan 50.368 dolara yükselişin Fib: %23.6 seviyesi olan, 49817 dolar bölgesi gösterilebilir. BTC 100 Saatlik MA ve 48.000 dolar desteğinin oldukça üzerinde işlem görüyor. 

Bitcoin yorum bitcoin fiyat btc
BTC/USD Saatlik grafik. TradingView

Şimdi, yukarıdaki grafiğe baktığımızda, 49.200 dolar desteğine yakın bölgede oluşan önemli bir yükseliş trend hattını görebiliriz. Bu bölge için ilk direnç noktası 50.300 dolar olacaktır. Kilit direnç ise 50.500 dolar denilebilir. Bu aşamadan sonra ise boğaları durdurabilecek ana direnç 52.000 dolar seviyedir denilebilir. 

Bitcoin usd destekleri

Eğer Bitcoin fiyatı 50.300 ve 50.500 dolar direnç seviyeleri üzerine çıkmayı başaramazsa, aşağı yönlü bir düzeltme başlayabilir. Bu noktada ilk desteklerden biri 49800 dolar seviyesi olabilir. 

BTC için ana desteklerinden biri son yükselişin Fib:%50 bölgesinde olan 49.200 dolar seviyesidir. Bu bölgede kırılırsa BTC fiyatı bizi tekrar 48.000 dolar bölgesine çeker. 

Saatlik grafikte, MACD göstergesi yükseliş alanında ve ivme kazanıyor. RSI ise 60 seviyesinin üzerinde. 

Kaynak

Bitcoin hakkında sıkça sorulan sorular

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 50K seviyesi. Bu destek korunduğu sürece daralmadan bahsedemeyiz.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için $60K’yı tekrardan kırması gerekiyor.

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin yepyeni iki rekoruyla gündemde! En son 2017 ATH’sinde görülmüştü – Yeni ATH mi geliyor?

16 Mart Bitcoin analizi: BTC çok kritik bir eşikte

Coin Ajans

26 Kasım BTC, ETH, XRP, BCH, LINK, LTC, ADA, DOT, BNB ve XLM Fiyat Analizi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası