CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Apple, Google ve YouTube arasında Bitcoin kavgası! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Apple Google ve YouTube arasında Bitcoin kavgası! Apple kurucularından Steve Wozniak, Youtube’u mahkemeye verdi. Video paylaşım devini devam eden kripto para scam olaylarını durduramamakla suçluyor. Ona göre bu olaylar dünya genelindeki kurbanlara “onlarca milyon dolar” zarar verdi. 


Apple Google ve YouTube arasında Bitcoin kavgası!

Apple kurucularından Steve Wozniak ve 17 kişi daha, YouTube ve Google aleyhinde dava açtı. Çarşamba günü yapılan duyuruya göre, davaların konusu, YouTube ve Google’ın “hediye Bitcoin verme” ile ilgili scam olaylarının karşısını almaması ile ilgili.

Davacılar, “bu scam olaylarında on milyonlarca dolarlık kripto para zararı” oluştuğunu iddia ediyor. Onlara göre, Youtube bunları engelleyebilirdi.

Video paylaşım devi üzerinden yapılan scam olaylarından zarar gören insanlar aylardır bu olayın peşinde. Bu insanları Kaliforniya merkezli Amerikan hukuk şirketi Cotchett, Pitre & McCarthy temsil ediyor.

koinmedya_brave

Wozniak ise Youtube’daki hediye Bitcoin dolandırıcılığı videolarında kendi fotoğrafı ile birlikte Elon Musk ve Bill Gates’in de resimlerinin kullanıldığını ifade ediyor. Bu videolar canlı yayın şeklinde yayınlanıyor ve izleyenlerden ellerindeki Bitcoin’leri çoğaltmak için kripto para göndermeleri isteniyor. Tabii gönderilen paraların geri gelmediğini söylemeye lüzum yok.

İlgili – Dolandırılmak istemiyorsanız Youtube’da bunu yapmayın!

Mahkemeye şikayette bulunan taraflar, bu tür dolandırıcılık şemalarını birkaç defa hem Youtube hem de Google’a şikayet ettiklerini ancak cevap alamadıklarını da bildiriyorlar. Bunun yerine, iki firmanın da bilerek dolandırıcıları reklam ettiği ve bundan kazanç sağladığını da iddia ediyorlar.

Wozniak şöyle diyor: “Eğer Youtube hızlı bir şekilde hareket ederek bu olayları makul önlemlerle durdursaydı, bugün bu noktaya gelmezdik. Youtube gibi Google da algoritmalara dayanıyor. Bu tür suç olaylarını hızlı bir şekilde belirleyip durduracak özel yazılımlar kullanmıyor.”

koinmedya_brave

Wozniak ayrıca bu dolandırıcılık şemalarının şimdi bile onun ve diğerlerinin itibarına zarar vermeye devam ettiğini söylüyor.

Twitter yaptıysa neden Youtube yapamasın?

Steve Wozniak’i temsil eden avukatlardan biri olan Joe Cotchett ise geçen hafta Bitcoin dolandırıcılıkları ile ilgili hesapları kapatan Twitter’i övüyor. Ona göre geçen hafta Twitter 130 ünlünün hesabının ele geçirdiği büyük hack olayından sonra hızla hareket ederek bir gün içinde tüm Bitcoin scam olaylarını temizledi.

İlgili – Tarihin en büyük hack saldırısında başrolde Bitcoin var

Ancak Youtube’un bilerek bu Bitcoin dolandırıcılarını durdurmadığı, aylarca devam etmelerine izin verdiği ve hatta bunun üzerinden kazanç sağladığı iddia ediliyor. Sonuçta Apple Google ve YouTube arasındaki Bitcoin kavgası mahkemeye taşınmış oldu.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BitCherry blockchain teknolojisi ile işletmelere “dağıtık” yeni fırsatlar sunuyor

Coin Ajans

Milyarder makro yatırımcı, Bitcoin satın aldığını açıkladı: 1970’lerdeki altın gibi!

Coin Metrics’ten dikkat çeken stabilcoin raporu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası