CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Araştırmaya Göre Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’de Bu Davranışı Gösteriyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Yeni anket verileri, kurumsal yatırımcıların BTC fiyatındaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planladığını gösteriyor.

Kripto para sigorta şirketi Evertas tarafından yaptırılan yeni bir anket, kurumsal yatırımcıların gelecekte Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklardaki hisselerini önemli ölçüde artırmayı planladıklarını ortaya koydu.

Anket Sonuçları

Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık’ta 78 milyar dolardan fazla varlıkları toplu olarak yöneten 50 kurumsal yatırımcı anketinden sonra, katılımcıların %26’sının emeklilik fonlarının, sigortacıların, aile ofislerinin ve devlet varlık fonlarının kripto para birimindeki hisselerini artıracağına inandıkları dikkat çekici bir sonuç ortaya çıktı.

Katılımcıların %64’ü etkileşimdeki artışın ılımlı olacağına inanıyor. Ancak grup ayrıca hedge fonlarının kripto ile daha aktif bir şekilde ilgilenmesini bekliyor. Ankete katılanların %32’si, hedge fonların kripto varlıklarını önemli ölçüde artıracağına inanıyor.

Kurumların Kripto İle Aşk-Nefret İlişkisi Var

Kurumsal yatırımcılar, kısmen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmaya hevesli görünüyorlar çünkü kripto piyasası için yasal düzenlemelerin ileride iyileşip daha net olacağına inanıyorlar.

Diğer katılımcılar, çoğu kurumsal yatırımcının ihtiyaç duyduğu bir özellik olan piyasanın eninde sonunda büyüyerek daha iyi likidite sağlayacağına inanıyor. Piyasa geliştikçe, pek çok kişi, kurumların arasından seçim yapabileceği daha geniş bir yatırım aracı yelpazesi olacağına inanıyor.

Anket ayrıca, kripto kurumsallaşmasına giden yolda hala birçok engel olduğu sonucuna ulaştı. Katılımcıların yarısından fazlası dijital varlıklar için sigorta eksikliğinden endişe duyduklarını, diğerleri ise saklama hizmetlerinin kalitesi, ticaret masaları, raporlama durumları ve sektörde çalışan diğer şirketlerin prosedürlerinden endişe duyduklarını söyledi.

Kurumsal oyuncular arasında Bitcoin ve diğer yerleşik kripto varlıklarını düzenleme görünümü olumlu olsa da, kripto dünyasının diğer sektörleri için aynı şey geçerli olmayabilir.

Bu tür sektörler, 2020’de büyük bir büyüme gösteren ve yakında kendi düzenleyici engelleriyle karşılaşabilecek olan merkezi olmayan finans (DeFi) ve stablecoinleri içeriyor.

Kurumlar Bitcoin’in Volatilitesini Görmezden Geliyor

Bitcoin’in fiyatı, birçok yatırımcının beklediği yarılanma sonrası ralliyi karşılayamazken, kurumlar Bitcoin ile ilgilenmeye devam ediyor. Son zamanlarda, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerinin alım satım hacmi, 200 milyon dolardan fazla değerde sözleşmelerle yeni bir rekora ulaştı ve kurumların hala BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Dahası, ana akım fon yöneticileri piyasaya girmeye başlıyor. Bu gelişme, Evertas anketine katılanların çoğunun kripto paranın kurumsal olarak benimsenmesinde önemli bir faktör olduğuna inandığı bir işaret.

Daha geçen hafta MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 21.454 BTC satın alarak deneyimli yatırımcı Paul Tudor Jones’un hamlelerini takip etti. Yılın başlarında Jones, Bitcoin’deki hissesini açıkladı ve varlıkları performans açısından en iyi oranlara sahip “en hızlı at” olarak tanımladı.

Yatırımcıların kripto varlıklara olan ilgisi arttıkça ve bu varlıklar için düzenleyici ortam daha net hale geldikçe, Bitcoin’e akın eden kurum dalgasının artmaya devam etmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ethereum ve Bitcoin Odaklı Dev Tahmin: 2021’in Sonuna Kadar 20 Kat Artacak!

Balina Selloff’unu ve 10.000 Doları Haber Verdi! Yenisi: Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyelere Gidiyor

Tarih Bile Verdiler! İşte 4 Usta Analiste Göre, Bitcoin’in Göreceği Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası