CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Aşı Haberi Sonrası Durgunlaşan Bitcoin, Altcoin Patlamasına mı Yol Açıyor?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), Ekim ayının başından bu yana önemli tırmanışının ardından bir konsolidasyon aralığına yerleşti. Bununla birlikte artan satış baskısı, 15.000 doların tutunamaması durumunda yakın vadede keskin bir düzeltmeye işaret eden birçok analisti de beraberinde getirdi. Yazım sırasında Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte yüzde 1’lik bir düşüş ile 15.300 dolar civarında seyrediyor.

Öte yandan ABD hisse senetleri yükseliyor. Piyasa öncesi rekor ticaret ile Dow Jones yüzde 5 artışla açıldı, S&P 500 ise yüzde 3 kazanç sağladı.

NewsBTC’de yer alan habere göre analistler bunu, Pfizer’ın başarılı aşı denemelerinin getirdiği iyimserliğe bağladılar. Panik durumundan en çok etkilenen sektörler olan enerji, seyahat ve finans ise en çok kazananlar arasındaydı

Bunun üzerine Baird Market Stratejisti Michael Antonelli, aşı haberleriyle birlikte seçim belirsizliğinin azalmasından ve ABD borsalarında bir satın alma faaliyetine yol açtığından bahsetti:

“Seçim belirsizliğini arkada bırakıyoruz. Artık aşı haberlerinden sonra yatırımcı coşkusu arttı.”

Aşı, normale dönüş için umut veriyor

Bir aşının yaygınlaştırılmasının sonuçları, normalliğe dönüşün ipuçlarını veriyor. Ancak bununla ilgili verilen karışık mesahlar, durumun belirsizliğini artırıyor. NewsBTC yazarı Samuel Wan’a göre bu durum muhtemelen Bitcoin’i katalize edebilir.

BBC, aşının yakında piyasaya sürülebilecek olmasına rağmen virüsü kontrol altına almak için zamana ihtiyaç olduğunu iddia ediyor. Bu arada COVID önlemleri, yetkililer virüsü kontrol altında görene kadar yürürlükte kalacak:

“Yeterli aşı üretmenin ve bunu insanlara gerçekten ulaştırmanın hâlâ muazzam bir zorluğu var. Her şey zaman alacak ve o zamana kadar virüsü kontrol etmek için bir şeye ihtiyacımız var.”

Shapeshift CEO’su Erik Voorhees belirsizliği dile getirdi. Yetkili makamların, bir aşı piyasaya sürüldükten sonra zorlayıcı tedbirleri uygulama konusunda pek gerekçeleri kalmayacağına inanıyor.

NewsBTC’de yer alan habere göre bunu hesaba katarsak, bazıları aşı kaynaklı borsa yükselişinin erken bir tepki olduğunu iddia edebilir.

Bitcoin soluklanırken altcoin’lerden sıçrama geliyor

Güvenli liman varlıkları günün en büyük kaybedenleriydi. Bitcoin, sadece %1’lik bir düşüşle çoğunlukla aynı seviyelerde kaldı. Ancak altın günü %5 düşüşle 1.860 dolardan kapattı. NewBTC haberine göre bununla birlikte Bitcoin de biraz nefes alırken BTC’nin beş haftalık rallisi sırasında çöküş yaşayan altcoin’ler toparlanmaya başlıyor.

Bitcoin hakimiyetine bakıldığında, geçen hafta Cuma günü görülen %66,4 seviyelerindeki hakimiyetinde keskin bir düzeltme görülüyor. O zamandan beri hakimiyet %65,0 ile %64.8 arasında değişiyor.

Aşı Haberi Sonrası Durgunlaşan Bitcoin, Altcoin Patlamasına mı Yol Açıyor? 6
BTC hakimiyeti. Kaynak: Tradingview

Sonuç olarak, ilk 100 token, geçen hafta bazı etkileyici kazançlar görüyor. Özellikle, dikkate değer kazançlar sağlayan birkaç DeFi token’ı bulunuyor. Ancak en iyi performans gösteren altcoin olarak bir kimlik doğrulama token’ı olan Civic, hafta boyunca görülen %512 gibi şaşırtıcı bir artışla canlanmaya öncülük ediyor. Sonuç olarak, altcoin sahipleri Bitcoin hakimiyetinin düşmeye devam etmesi için dua ediyor.

Aşı Haberi Sonrası Durgunlaşan Bitcoin, Altcoin Patlamasına mı Yol Açıyor? 7
Geçen haftanın en iyi ilk 10 altcoin’i

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin 7800 doları görmeden boğa olduğunu söyleyemeyiz: Analist

Coin Ajans

JPMorgan’dan şok edici Bitcoin açıklaması

5 Mart Bitcoin analizi: BTC fiyatı yükselişe geçti

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası