CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Assange’ın ABD’ye iadesi reddedildi – WikiLeaks 280.000 dolarlık Bitcoin bağışı aldı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Julian Assange’ın ABD’ye iade edilmesinin reddedilmesi nedeniyle, WikiLeaks dün 280 bin dolar değerinde bir BTC bağışı aldı.

WikiLeaks Bitcoin bağış cüzdanı, bir Londra mahkemesi Julian Assange’ın ABD’ye iadesini sağlık kaygıları nedeniyle reddetmesine rağmen birden fazla kişiden BTC aldı.

WikiLeaks, BTC bağışlarını çekme konusunda bir geçmişe sahiptir ve Assange’ın durumu, liberter idealleri paylaşan ilk benimseyenler arasında yankılanmakta.

WikiLeaks Bitcoin bağış cüzdanı 600.000 dolarlık BTC’ye sahip

4 Aralık’ta tweet atan kripto işlem takipçisi Whale Alert, WikiLeaks cüzdanının cari piyasa fiyatından yaklaşık 8,48 BTC değerinde yaklaşık 281,000 dolar giriş aldığını ortaya çıkardı. Toplamda, cüzdan şu anda mevcut bakiyesinde 20 BTC’ye yakın (yaklaşık 615.000 $’ı) tutuyor.

Bağışlar, WikiLeaks’in kurucusu Assange’ın ABD’ye iade edilmesinin reddedildiği bir günde geliyor Kararı veren Londra mahkemesi, Assange’ı birden fazla casusluk suçlamasıyla suçlandığı ABD’ye göndermenin baskıcı olacağını açıkladı. Assange, İşlediği iddia edilen suçlardan dolayı 175 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Aralık 2020’de Assange’ın ABD Başkanı Donald Trump tarafından affedilmesi için bir gündem oluşturulmuştu.

Erken dönem BTC kullanıcısı

Assange ve WikiLeaks, kripto topluluğundan destek almaya devam ediyor. Platform, Basın Özgürlüğü Vakfı’nın WikiLeaks için fon erişimini kesme kararının ardından 2017’de kripto para birimi bağışlarını kabul etmeye başladı.

2014 tarihli bir Reddit gönderisine göre, WikiLeaks erken bir Bitcoin kullanıcısı oldu. Platformun ilk BTC cüzdanını Haziran 2011’de oluşturduğu bildirildi.

bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Kriz Sonrası Dev Bankaların Gelirleri Yüzde 82’ye Kadar Geriledi

Bitcoin Hash Gücü Rekor Kırdı! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Coin Ajans

Bu 3 neden Bitcoin’de yeni bir zirveye işaret ediyor – işte ayrıntılar

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası