CoinAjans.com
Kriptopara Haber

AVA Labs, token satışında 42 milyon dolar toplandığını açıkladı

kripto para haber coinajans

Cornell Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Profesörü Emin Gün Sirer’in öncülüğündeki Blockchain projesi Avalanche’ın halka açık token satışında 42 milyon dolar toplandığı açıklandı.

AVA Labs’tan bugün yapılan açıklamaya göre, geçen hafta gerçekleştirilen satışta bu miktara 4.5 saatten daha az bir sürede ulaşıldı. 72 milyon AVAX token’ı satışa sunulurken 100 ülkeden katılımla tamamı satıldı.

AVA Labs genel müdürü John Wu, konu hakkındaki açıklamasında “Piyasanın bu kalibredeki bir projeyi çok istediği açık. Avalanche’ın token satışının başarısı ve hızı, projemizin kalitesinin ve hem kurumsal hem de merkezi olmayan finans üzerindeki etkisinin bir göstergesidir.” şeklinde konuştu.

Satılan token’lar henüz yatırımcılara dağıtılmadı. Dağıtım, Avalanche ağı tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde dağıtılacak. Ağın Ağustos ayının sonuna kadar başlatılması hedefleniyor.

Açıklamada ayrıca AVAX token’larının şu anda herhangi bir borsada listelenmediği ancak gelecekte alım satım için uygun olabileceği kaydedildi.

Halka açık token satışında elde edilen 42 milyon dolar ile beraber Avalanche için toplanan sermaye 60 milyon dolara çıktı. Geçtiğimiz ay proje için gerçekleştirilen özel bir token satışında 12 milyon dolar toplanmış, geçen yıl da aralarında Andreessen Horowitz’in (a16z) de buşunduğu bir dizi önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden 6 milyon dolar alınmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse soruyor: Dünyanın 3000’den fazla kripto para ihtiyacı var mı?

Coin Ajans

2019’da 20 milyar dolarlık Bitcoin buhar oldu – Teşekkürler BitMeX!

Coin Ajans

Bitcoin rallisini bilen analiste göre Ripple XRP rallisini başlatacak faktörler!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası