CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Avrupa finans piyasaları düşüşte: Bitcoin nasıl tepki verecek?

bitcoin haberleri coinajans.com

Koronavirüs salgını uluslararası toplum ve finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkilerini sürdürüyor. Avrupa finans piyasaları haftanın ilk gününde çöküşe geçti. Stoxx600 ilk ticaret saatlerinde %4,5 düştü. Peki Bitcoin nasıl etkilenecek?

Koronavirüs Avrupa’da katlanarak yayılmaya devam ettikçe borsalardaki etkisi de derinleşmeye başladı. Stoxx600 bugün sabah %4,5’lik gerileme kaydetti.

Finansal piyasalar görülmemiş hareketler sergiliyor

Yeni tip koronavirüs tüm dünyada 14.000’den fazla ölüme neden oldu. Hükümetler ekonomiyi canlandırmak için büyük teşvik paketlerini duyurmaya devam etmeye devam ediyor ve finansal piyasalar tüm dünyada kargaşa içinde.

itcoin’in finansal kriz zamanlarında güvenli bir sığınak olduğu iddia edilse de önde gelen kripto para biriminin fiyatı da son birkaç haftada düştü.

Bitcoin düşmeye devam edebilir

Son iki hafta boyunca tanık olduğumuz gibi, Bitcoin küresel salgına karşı bağışık değil ve geleneksel pazarlardan ayrışmıyor. Bu haberin yazıldığı esnada önde gelen kripto para birimi 5 bin 800 doların hemen altında el değiştiriyor.

Uzmanlar, kısa vadede BTC fiyatının 5 bin dolara dek düşebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Diğer büyük kripto para birimlerinin de Bitcoin’i takip ederek önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli ölçüde geri çekilebileceği konuşuluyor.

coinnounce

Blockstream CEO’sundan çarpıcı Bitcoin tahmini: “Bir gecede 20 bini görebiliriz!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin Ağ Etkinliği Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Ulaştı!

SEC Üyesi: Bu Altcoin’ler “Menkul Kıymet” Olarak Sınıflandırılabilir!

Ripple Yöneticisi: “Bitcoin Maksimalizmi Günleri Sona Erdi!”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası