CoinAjans.com
Blockchain

Avrupa Yatırım Fonu, yapay zekâ ve Blockchain için 100 milyon avro fon ayırdı

blockchain

Avrupa Yatırım Fonu (EIF), yapay zeka (AI) ve blockchain odaklı girişim fonları ve yatırımcıları için 100 milyon Euro değerinde özel bir yatırım planı başlatıyor.

Avrupa Komisyonu (EC) desteğiyle EIF, “Avrupa’da blok zincir ve yapay zeka (AI) finansman açığını” ele almak istediğini söyledi.

Bu yatırım planının arkasındaki EIF, AI için blok olarak oluşturulmuş diğer özel yatırımcılardan gelen AI ve blok zincir odaklı girişimler için 300 milyon Euro fon kazanımı bekliyor.

2020’den başlayarak, EIF, ulusal tanıtım bankaları ile ortak yatırımlara olanak sağlayarak bu program çerçevesinde sermayeyi daha da artırabileceğini açıkladı.

Bir blog yazısında EIF, EC ile ortaklığın “düzenleyici ve yasal emsalleri belirlemek, ortak bir karar almak ve Avrupa’daki hem AI hem de blok zincir düzenlemelerine giden yolu kolaylaştırmak için etkili bir güç olabileceğini” söyledi.

AI ve blockchain, yalnızca ticarileştirilip kullanılabiliyorsa hayatları değiştirebilir. Bunun gerçekleşmesini dört gözle bekliyoruz.

EIF’e göre, bu teknolojilerde finansman nadiren Avrupa’daki kavram kanıtı aşamasının ötesine geçiyor. ABD’de elliden fazla bulunan bu tür fonlara kıyasla, Avrupa’da kapalı risk sermayesi fonlarının “sadece bir kısmı” blok zincir yatırım yapıyor.

AI’ye gelince, İngiltere, 2018’de teknolojiye 18,24 milyon dolar yatırım yaparak, Innovate Finance’in 2018 FinTech raporuna göre, 1,74 milyar dolarlık fintek risk sermayesi yatırımının sadece yüzde 1’ini oluşturdu.

EIF, bu rakamları değiştirmek ve “AB çapında yapay zeka ve blockchain konusunda dinamik bir yatırımcı topluluğu” oluşturmak istiyor.

fintechfutures


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Birleşmiş Milletler Genel Sekterinden Yeni Açıklama: BM Blockchain’i Benimsemek Zorunda

Coin Ajans

Geleceğe yön veren teknolojiler listesinde blockchain de var

Coin Ajans

IBM Blockchain’i , Drone’ların Paketleri Çalmasını Durduracak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası