CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Avrupa’nın lokomotifi Almanya’dan kripto para cenneti olma yolunda dev adım

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Avrupa’nın lokomotifi Almanya’dan kripto para cenneti olma yolunda dev adım. Alman Federal Parlamentosu kripto paraları tamamen legal yapacak yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.


Almanya’dan kripto para cenneti olma yolunda büyük adım

 

Kripto para sektörü Alman haber ajansı Handelsblatt’dan gelen haberle çalkalanıyor. Handelsblatt’ın haberine göre Alman Federal Parlamentosu, Bankaların Bitcoin ve diğer kripto paraların satışını ve himayesini düzenleyen bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Tasarının 2020 yılına kadar yasalaşması hedefleniyor.

İşte Handelsblatt yayımladığı ve sektörde uzun bir yankı bulan haberden küçük bir kesit:

”2020 yılı itibariyle bankalar, diğer klasik menkul kıymetler ürünleri olan hisse senetleri ve tahvillerde olduğu gibi kripto paralar içinde çevrim içi bankacılık hizmeti verebilecekler.”

Haberin yayılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen pek çok önemli isim Almanya’nın bu hamlesini çok olumlu ve önemli bularak desteklerini bildirdi.

İşte onlardan biri olan DLC Ceo’su Sven Hildebrandt’ın sözleri:

”Almanya kripto cenneti olma yolunda ilerliyor. Alman yasama meclisi, kripto paraların düzenlenmesinde öncü bir rol oynuyor.”

200’den fazla finansal kurumu temsil eden büyük bir lobiye sahip olan Alman Bankalar Birliği de bu tasarıyı destekliyor. Birlik zaten ekim ayında kamuoyuyla paylaştığı bildiride, Avrupa ekonomisinin programlanabilir dijital Euro’ya ihtiyaç duyduğunu dile getirmişti. Hazırlanan bu tasarı da Alman Bankalar Birliği’nden yükselen sesin yanıtsız kalmadığı şeklinde yorumlandı.

İlgili haber: HSBC kayıt sistemini tamamen blockchain ağına taşıyor

Son sözler

2020 yılının hem kripto para sektörünün hem de blockchain teknolojilerinin yaygınlaşması adına önemli bir yıl olacağı önceden beri söyleniyordu. Geldiğimiz bu nokta bize bunun ne kadar haklı bir öngörü olduğunu bir kez daha kanıtladı. Gerek Facebook’un kripto parası olan Libra’nın 2020 ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesinin beklenmesi, gerek 2020 Nisan ayında Bitcoin halving etkinliğinin düzenlenecek olması, gerekse haberimizde de sizlere paylaştığımız Almanya’dan gelen yasa tasarısı haberi, kripto para sektörünü 2020’de bekleyen gelişmelerden sadece birkaçı.

İlgili haber: Facebook, Libra için güven turunda: Verileriniz korunacak

Kripto para sektöründen en son haberler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

KAYNAK

 

İlgili Haberler

Bitcoin, altcoin’leri ezerek 12 bin doları aştı: Analistler ne diyor?

MakerDAO’da 340 Milyon Dolarlık Güvenlik Açığı Mı Var?

Coin Ajans

Bir haftada yüzde 30 büyüyen kripto para altın çağında! Ağ büyümesi zirvede

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası