CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BAE Merkez Bankası, hiçbir özel kripto parayı onaylamadığını söyledi

kripto para haber coinajans

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) düzenleyici kanadı, özel kripto para birimlerinin fiyat dalgalanması, kara para aklama ve terör finansmanı ile ilgili potansiyel riskler taşıdığına inanıyor.

BAE Merkez Bankası, 4 Aralık’ta, potansiyel olarak sahte bir web sitesinde yayınlanan bir makalenin iddialarını reddetti. Bu haber, Merkez Bankası başkanının özel bir “kripto para birimi alım satım platformuna” onay verdiğinden bahsediyordu.

4 Aralık 2019’da yayınlanan makale yanlış bilgi içeriyor, CBUAE yaptığı açıklamada, kripto para birimindeki pozisyonunun “iyi bilindiğini” eklediğini söyledi.

Açıklamada, “Merkez Bankası hiçbir özel kripto para birimini veya planını onaylamıyor ve Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında içinde herhangi bir lisans vermedi” açıklamasında bulundu.

Bankadan yapılan açıklamada, “CBUAE, özel kripto para birimlerinin fiyat dalgalanması, kara para aklama ve terör finansmanı ile ilgili potansiyel riskler oluşturduğuna inanıyor.” Şeklinde bir yorum yapıldı.

khaleejtimes


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Kripto Visa Card: Google, Apple ve Samsung ile uyumlu

Coin Ajans

Otomatize Kripto İşlemleri Artık Mobil’de

Coin Ajans

Bu ay halving ayı olacak: İki coin’de ödüller yarılanıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası