CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BAE’nin en büyük bankalarından biri, Ripple’a katıldı

kripto para haber coinajans

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli perakende ve iş bankası RAKBank, Ripple’ın Blockchain teknolojisini kullanarak havale yollarını genişletiyor.

Finansal kurumlar için dağıtık defter ödemeleri ürünleri sunan Ripple, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 9. büyük bankası tarafından hızlı sınır ötesi ödemelerinin gerçekleştirileceği ödeme koridorlarından biri olan Bangladeş için tercih edildi. Pazar günü yapılan açıklamaya göre, Bangladeş merkezli Bank Asia ve RAKBank arasındaki ortaklık, kullanıcıların 24 saat içinde iki kurumdaki hesaplar arasında para transferi yapmasına izin veriyor.

RippleNet’in Blockchain teknolojisi, bankanın transfer hizmeti uygulaması RAKMoney ile entegre edildi. Bilindiği üzere RippleNet, 300’den fazla üyesi olan ve ayrı kurumlar ile paralar arasında köprü görevi gören bir küresel ödeme ağı.

Yapılan duyuruda, Ripple’ın para birimi olmakla birlikte, RippleNet kullanıcıları için de bir seçenek konumundaki XRP’nin bu hizmette olup olmadığıyla ilgili bilgi verilmedi.

Bankadan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu an tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına da değinildi ve “Bangladeş için üretilen bu yeni ve anlık havale çözümü, müşterilerin ailelerine ve evlerine hızlı şekilde para gönderebilmeleri için bu zor zamanlarda ücretsiz olacaktır” denildi. Bu hizmet kullanıcılar için 30 Haziran’a kadar ücretsiz olacak.

RAKBank CEO’su Peter England konuyla ilgili olarak bu servisin kapsamlı bir havale çözümü sağlayarak koronavirüs sebepli zorlukların giderilmesi amacıyla Bangladeşlilere kolaylık getirmeyi amaçladığını söyledi. England, “Bu hizmet Bangladeşlilerin ülkelerine hızlı ve güvenli şekilde para göndermelerini amaçlıyor” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

XRP ağında rekor üstüne rekor

Coin Ajans

Bitcoin 11.500 doları korursa neler olabileceğinin farkında mısınız? TAKİP ET

Flare Network, XRP sahiplerine dağıtacağı bedava token miktarını açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası