CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bakkt Bitcoin Opsiyonları yaklaşırken, BTC işlemleri rekor kırıyor

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bakkt Bitcoin Opsiyonları yaklaşırken, platform üzerindeki BTC işlemleri yeni rekorlar kırıyor!  Bitcoin Vadeli İşlemler platformu, %60 artış ile yeni bir rekor daha kaydetti.            


Bakkt Bitcoin Opsiyonları lansmanı yaklaşıyor!

Bitcoin fiyatı, bu yılın en yüksek seviyesinden hala uzak olsa da kurumsal yatırım yavaşlama belirtileri göstermiyor.

Vadeli işlem sözleşmeleri, doğası gereği BTC satın almaktan ve hodl etmekten biraz farklı; ancak Bakkt, vadeli sözleşmeleri ile rekor kırmaya devam ediyor.

Kötü bir başlangıç yapan Bakkt’ın fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemleri giderek artıyor. Şirkete göre Bakkt Bitcoin Opsiyonları lansmanı yaklaşırken, işlem hacmi de yeni rekorlar kaydediyor. En son rekor ise, 4.443 adet sözleşme ile dün kaydedildi.

“Lansmandan iki ay sonra Bakkt BTC işlemleri, bugün 4.443 adet sözleşme ile rekor kırdı. En son rekordan %60 daha yüksek bir seviyeye ulaştı. 

9 Aralık’ta gerçekleşecek olan Bakkt Bitcoin Opsiyonları lansmanı yaklaştıkça, bu momentumun daha da artmasını bekliyoruz.”

Bakkt, Bitcoin Opsiyon ve nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleriyle büyümeyi hedefliyor 

Bakkt Volume Bot isimli Twitter hesabı, platformun işlem hacmi ile ilgili verileri bildirirken, bu rakamların gün sonunda daha da artacağını vurguluyor. Bakkt’ın vadeli işlem hacmine ait veriler şöyle:

“Şu ana kadarki hacim: 4973 BTC (37,67 milyon$)

Son işlem gören fiyat: 7.575

İşlem günündeki gelişim: %67

Bakkt’ın günlük hedefi: 5467 BTC (41,41 milyon$)”

Opsiyonlardaki fark, yatırımcının, sözleşmenin süresi dolduğunda varlığı satmak zorunda kalmamasıdır. Ayrıca vadeli işlemler sabittir, ancak opsiyonlar daha esnektir.

Bakkt Bitcoin Opsiyonları piyasayı daha da hareketlendirebilir

The Intercontinental Exchange’nin iştiraklerinden biri olan Bakkt BTC Opsiyonları lansmanı yaklaştıkça platform üzerindeki vadeli işlemlerin momentum kazandığını ifade ediyor.

Bu arada popüler bir kripto para analisti olan Alex Krüger, hacmin fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin sayısı yükseldikçe hacmin de arttığını belirtti.

“Bakkt’ın Bitcoin boğaları heyecanlı.

Hacim katlanarak büyüyor, zayıf bir başlangıç yapsa da hızla büyüyor.

Ama Bakkt’ı, boğalar için cazip kılan şey hacim değil, fiziksel olarak verilen Bitcoin sayısıdır. Ekim ayında, 15 BTC iken, bu sayı Kasım ayında 17 Bitcoin oldu.”

Aslında fiziksel olarak düzenlenmiş sözleşmeler ve Bitcoin opsiyonları, piyasalara çok daha büyük bir ivme kazandırabilir. Krüger de bu bağlamda Aralık ayında bu miktarın, 100 BTC’ye ulaşmasını beklediğini ifade ediyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz hafta, Bakkt Bitcoin Opsiyonları lansmanının yanı sıra, Singapur’da, nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin aylık vadeli işlemleri başlatmayı planladığını açıkladı.

Düzenlenmiş bir piyasa olan ICE_Markets ve Bakkt aracılığıyla sunulacak olan bu yeni ürün, yatırımcıların “Bitcoin piyasalarında riskten korunmalarını” sağlayacak.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Tom Lee: “Bitcoin, Tesla Hisseleri Gibi Patlayacak”

Coin Ajans

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?

Coin Ajans

Ünlü CEO Bitcoin rallisinin bu tarihe kadar süreceğini açıkladı – İşte nedeni

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası