CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Balinalar hareketlendi: 633 milyon dolarlık BTC “şaka gibi” bir ücret karşılığında taşındı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Dün bilinmeyen bir cüzdandan diğerine, 633 milyon dolara tekabül eden 100.000’den fazla BTC aktarıldı. Bu işlem için ödenen ücret ise 1 doların dahi altındaydı.

Piyasaları derinden sarsacağı düşünülen hareketin kim tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkınca herkes derin bir nefes aldı. Kripto para birimi emanet devi Xapo’nun dahili bir transfer gerçekleştirdiği ifade edildi.

Balina hareketlerini inceleyen Twitter hesabı Whale Alert, bu işlemi 1 Nisan tarihinde yakaladı. 633 milyon 535 bin 530 dolarlık 101 bin 857 BTC’nin aktarıldığı belirtildi.

101 bin BTC, 1 lira 74 kuruşa taşındı

İşlem kadar etkileyici olan bir diğer unsur ise transferin gerçekleşmesi için ödenen ücret. Blockchain.com’dan alınan bilgiye göre, toplam tutar yalnızca 3935 SAT idi. Bu miktar şu an yalnız 26 sente denk geliyor. Yani 1 lira 74 kuruş.

Bazı topluluk üyeleri, bu büyük miktarın satılması halinde ciddi bir fiyat düşüşünü tetikleyebileceğini ifade etti. Whale Alert ise işlemle ilgili bazı detayları netleştirerek böyle bir ihtimalin olmadığını gözler önüne serdi. Zira Hong Kong merkezli büyük kripto para birimi saklama şirketi Xapo, bu fonlarla yalnızca dahili bir transfer gerçekleştirmişti.

Şirket 2014 yılında, bazı önemli isimler içeren 20 milyon dolarlık bir A Serisi finanse edildikten sonra faaliyete geçti. Bunlar arasında Pantera Capital, Rabbit Capital, Fortress Investment Group ve finansmanı sağlayan VC Benchmark yer alıyor.

O zamandan beri şirket, Bitcoin yatırımcılarına erişilebilirlik ve güvenlik sağlama vizyonunu genişleterek sağlam bir bankacılık alternatifi yarattı. Ayrıca Xapo’nun Libra Derneği’nin kurucu üyelerinden biri olduğunu belirtelim.

Bu haber ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

FED yanlış yaparsa kazanan Bitcoin olur

Coin Ajans

Ünlü Rapçi: “Hater’lar 20.000 Dolardan Bitcoin Alacaklar!”

Coin Ajans

Bitcoin long emirleri kaç dolarda toplanıyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası