CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Balinalar hareketlendi: Milyonlarca dolarlık Bitcoin taşındı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin geride kalan iki günde, son 10 ayın en kötü çöküşünü yaşadı. BTC 3 bin dolar seviyelerine düştükten sonra hafif bir toparlanmayla 5 bin doların üzerine çıkarken, bugün balinalar hareketlendi ve milyonlarca dolarlık BTC’yi taşıdı.

Ünlü balina gözlemcisi While Alert tarafından belirtilene göre 2.000 BTC, bilinmeyen bir adresten kripto para borsası Bitstamp’e aktarıldı. Bu haberin yazıldığı esnada taşınan bu meblağ, 10 milyon 825 bin dolara tekabül ediyor. Yani yaklaşık 69 milyon Türk lirası.

Kim bu Bitcoin balinaları?

Hareketlerin nereden kaynaklandığı belli olmasa da birkaç şüpheli var.

Şüpheli 1: BitMEX trader’ları

İlk şüphe, fonların BitMEX trader’ları tarafından aktarılmış olması. Son fiyat düşüşü birçok türev trader’ını hazırlıksız yakaladı ve BitMEX platformunda 700 milyon doların üzerinde zorunlu satış tasfiyelerine neden oldu.

Son haftalarda, birçok kişi BitMEX platformunda long pozisyondaydı. Geçen hafta sonu nispeten küçük bir çöküşten sonra istikrarlı bir piyasa düzeltmesi ve nihai fiyat artışı bekleniyordu. Long sözleşmelerin zorunlu tasfiyesi, perşembe günü kapanmaya zorlanan tüm türev sözleşmelerinin %90’ını temsil ediyordu.

Bu tasfiyeler birçok Bitcoin trader’ında korku ve endişeye sebep oldu. Eğer bu şüphe doğruysa Bitcoin fiyatında daha büyük bir düşüş yaşanabilir.

Şüpheli 2: Plustoken dolandırıcıları

Geçen hafta PlusToken olayının failleri çalıntı Bitcoin’leri nihai hedeflerine taşımamışlarsa Bitstamp’e aktarmaları mümkün olabilir.

Ancak Bitstamp kimlik doğrulama sistemi ve büyük miktarların göze batacak olması sebebiyle bu pek de olası görünmüyor. Böylesine büyük bir soygunu gerçekleştirebilen kişilerin bu kadar amatör bir hataya düşmesi zor.

bitcoinist

Uzman görüşleri ve analiz: Bitcoin bu çöküşten kalkabilecek mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Çin Medyasından Dikkat Çekici Bitcoin Haberi

Bitcoin’in Her Hamlesini Bilen Balina, BTC Satın Almanın En Doğru Zamanını Belirledi!

Coin Ajans

Doğru Bitcoin Tahminleriyle Ünlenen Analistten Destansı Boğa Tahmini Geldi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası