CoinAjans.com
Cüzdan

Bank of America’dan çoklu kripto cüzdanı geliyor!

mining inceleme
fairspin_koinmedya

ABD’nin güçlü bankalarından Bank of America, blockchain teknolojisi ile bankanın teknolojisini güncelliyor. Bank of America çoklu kripto cüzdanı ile bankacılık sektörüne yeni bir soluk getirecek.


BoA’dan çoklu kripto cüzdanı

Bank of Amerika -2018 sıralamasına göre dünyanın 5’inci büyük bankası- son zamanlarda kripto para piyasası ve blockchain teknolojisine yoğun ilgi gösteriyor. Bank of Amerika’nın (BoA) bu ilgisi patent başvuruları ile daha somut hale gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde BoA’nın bir patent başsurundaki Ripple ayrıntısı, XRP taraftarlarında heyecan uyandırmıştı. Şimdi ise BoA’nın çoklu kripto cüzdanı patent başvurusunda bulunduğunu öğreniyoruz.

Lütfen Bkz: Bank of America’nın patentinde Ripple ayrıntısı: Anlaşma mı geliyor?

BoA’nın çoklu kripto cüzdanı patent başvurusunun ayrıntılarına geçelim: Patent başvurusunun ayrıntıları, geçen hafta yayınlandı. Patentte blockchain tabanlı ve karşılıklı para transferine imkan tanıyan çok katmanlı bir kripto para cüzdanı ara yüzü oluşturuluyor. Kripto wallet uygulamasında çoklu şifreleme metodu kullanılacak. Çoklu şifreleme yönteminde kullanıcılardan katmanlar arası geçiş yaparken her katmanda farklı şifreler talep edilecek. Kripto para piyasalarındaki hacking ve siber saldırı riski nedeniyle güvenlik sıkı tutuşmaya çalışılıyor.

Lütfen Bkz: BBC muhabiri Ethereum’larını nasıl çaldırdığını anlatıyor

BoA’nın kripto wallet patent başvurusunda güvenlik önlemlerinin şıkılaştırıldığı gözleniyor. 3’üncü tarafların cüzdan üzerinde hakimiyet kurması neredeyse imkansız hale geliyor. BoA’nın şu ana kadar blockchain teknolojisi ile alakalı 36 başvurusu onaylandı ve 31’ininde beklemede olduğu ileri sürülüyor. BoA’nın ilerleyen dönemlerde blockchain teknolojisini ATM’lerde de kullanması bekleniyor. Bu sayede BoA bankacılık hacmini arttırmayı umuyor. Yaklaşık 200 milyar dolarlık öz varlığa sahip olan uluslararası bankacılık devi, ilerleyen dönemlerde daha çok farklı kripto ürünlerle karşımıza çıkacağa benziyor. Kripto wallet bunlardan sadece birisi.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin Wallet nedir?

Coin Ajans

Şok! 1,4 milyon GateHub kripto cüzdan şifresi hacklendi

Coin Ajans

Bitwala’dan Bitcoin bankacılık uygulaması

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası