CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bank of America’ya Göre Borsa Tekrar Dip Yapabilir: Peki Bitcoin?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – S&P 500, Mart ayında birkaç gün içinde değerinin % 30’undan fazlasını kaybetti. Düşüş öncelikle yeni koronavirüsün (COVID-19) yayılmasına ve ekonomiler üzerindeki etkisine bağlandı. Endeks o zamandan beri biraz toparlandı ve 500’den fazla baz puan kazandı, ancak hala önünde uzunca bir yol bulunuyor.

Ancak şimdi Bank of America, mevcut volatilite çok daha uzun süre devam ederse S&P 500’ün yeni düşük seviyelere gerileyebileceğine işaret ediyor.

Volatilite, S&P 500 için Sorun Yaratıyor

Yakın tarihli bir rapora göre, Bank of America’dan  bir analist ekibi, Volatilite Endeksi paterni devam ederse S&P 500’ün yeni düşüş seviyelere gidebileceğine inanıyor.

Uzmanlar, S&P 500’ün 16 Mart’taki VIX zirvesinden bu yana 2008-09 ayı piyasası rallisini izlediğini söylüyor. Veriler, 1987, 2002 ve 2008’deki önceki ayı döngüleri sırasında, S&P 500 için VIX zirvesinden alta doğru bir buçuk ile dört ay sürdüğünü gösteriyor. Bu zamanlarda S&P tekrar düşmeden önce % 15’ten % 25’e yükseldi.

Bank of America’ya Göre Borsa Tekrar Dip Yapabilir: Peki Bitcoin? 4

Eğer kalıp tutarsa, S&P 500 Mart ortasından itibaren daha düşük seviyelere gerilemeden önce mevcut zirvesini 2.960 civarında görmek zorunda.

Ekip ayrıca, piyasaların şu anda çok iyimser olan bir iyileşme yolunda fiyatlandırıldığına inanarak volatilitenin satılmasını öneriyor.

S&P 500 İçin Kızıl Derya Bir Deniz

Gerçekten de, endeksin şirketler bölümü için işler pek iyi görünmüyor. Son 24 saat içinde, S&P 500’te yer alan hemen hemen her hisse, Google, Facebook ve Microsoft gibi bazı büyük şirketlerin yaklaşık % 4 oranında düşmesiyle kırmızı renkte işlem görüyor.

Endeks dünkü işlem seansında 86.6 baz puan veya değerinin yaklaşık % 3’ünü kaybetti. Ancak, bu yazının yazıldığı sırada, vadeli işlemler yaklaşık % 1’lik bir artışla daha fazla yükseliş vaat ediyor.

sp500_heat_map

Piyasaların petrol fiyatındaki yıkıcı düşüşlerle taşınması ve sarsılması tamamen mümkün. Petrol tarihte ilk kez negatif olarak işlem gördü.

Bitcoin’de Dip Yapabilir mi?

Soru aslında yatırımcıları ürküten bir soru. Ancak Bitcoin’in nasıl bir yörünge takip edeceği ile ilgili olarak iki farklı yaklaşım bulunuyor.

Bu yaklaşımlardan bir tanesi Bitcoin’in geleneksel piyasalar ile korelasyona girdiği ve ani bir düşüşün neticesinde BTC’nin de düşeceği yönünde. Bu görüşte olanlar Bitcoin’de bir dip noktasının olabileceğini ifade ediyorlar.

İkinci görüş ise Bitcoin’in geleneksel piyasalardan pozitif olarak ayrışacağı ve bir güvenli liman statüsünde hareket ederek önemli yükselişler gerçekleştireceği yönünde. Ancak Bitcoin’in tarihinde ilk defa bir krizle karşılaştığını da hatırlatalım.

Bank of America’ya Göre Borsa Tekrar Dip Yapabilir: Peki Bitcoin? 5

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 7.000 direncini tekrar aşarak 7049 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Peter Brandt: “Bitcoin ve altın, felaket sigortası olarak görülmeli.”

Coin Ajans

Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı! TAKİP ET

Coinajans.com

ABD Merkez Bankası, 9.800.000 Bitcoin Değerinde Dolar Bastı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası