CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bank of China Yerli Kobilere Destek Olabilmek İçin Blockchain Kullanmaya Başladı

kripto para haber coinajans

Çin’in en büyük dört ticari bankasından biri olarak gösterilen Bank of China, ülkedeki küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik yeni bir adım attı.

Bank of China, yerli işletmelere sermaye konusunda destek olabilmek için Blockchain tabanlı 2.8 milyar dolarlık tahvil çıkardı.

Çin’de Yeni Gelişme

Çin’deki bankalar geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde küçük ve orta ölçekli işletmeleri kalkındırmak için çeşitli adımlar attılar. Bu adımlardan biri de bu işletmelere tahvil konusunda yardımcı olmaktı.

Financial Times’ın geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük üçüncü bankası olarak gösterdiği Bank of China geçtiğimiz yıl toplamda 410 binden fazla kobiye 404 milyar yuanlık (57 milyar dolar) kredi verdi. Bank of China bu işletmelere yardımcı olabilmek için şimdi de Blockchain’i kullanmaya başladı.

Bank of China tarafından yapılan açıklamaya göre banka Blockchain üzerinden 2.8 milyar dolarlık tahvil çıkarttı. İki yıl süreli bu tahvillerin piyasadaki kupon oranları yüzde 3.8 olacak. CoinDesk tarafından yapılan habere göre Bank of China, bu yeni proje hakkında şu açıklamayı yaptı:

Bu tahvilleri çıkartmak için kendi Blockchain tabanlı sistemimizi kullandık. Bu ayrıca Çin’in Blockchain tabanlı ilk tahvil çıkarma sistemidir.

İlgili Haberler

SAGA ve Celcius Network ortaklığı yıllık yüzde 9,9 faiz kazandırıyor!

Sağlık Bakanlığı’ndan Binance’e teşekkür

Birileri 1 Milyar USDT’lik İşlem Yapmaya Çalışıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası