CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin borsalarına hizmet vermeye başladı

kripto para haber coinajans

Küresel bankacılık devi JPMorgan’ın kripto para borsalarına hizmet vermeye başladığı bildiriliyor.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, bankanın ilk müşterileri ABD’nin önde gelen kripto para borsaları Coinbase ve Gemini oldu.

Konuyu bilen kaynaklara dayandırılan haberde, Coinbase ile Gemini’nin hesaplarının geçen ay onaylandığı ve hesaplarda işlemlere başlandığı ifade ediliyor. Bankanın ABD’li müşterileri için dolar bazlı işlemler gerçekleştiren borsalara nakit yönetimi hizmetleri sağladığı belirtiliyor. Şirket, elektronik transfer, para yatırma ve çekme işlemlerini yürütecek.

JPMorgan’ın kripto para borsalarına dönük bu kararı, borsalara hizmet verme konusunda isteksiz davranan diğer bankaları da harekete geçmeye zorlayabilir. Bu açıdan düşünüldüğünde kripto para sektörü bakımından büyük önem taşıyor.

Öte yandan ilginç bir şekilde, JPMorgan’ın 2005 yılından beri CEO’luğunu üstlenen Jamie Dimon, Bitcoin’e karşı nefretiyle tanınıyor. Dimon, vaktiyle Bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak nitelendirmişti.

Blockchain alanında çok aktif

JPMorgan, Blockchain alanında yoğun çalışmalar yapıyor. Banka, geçtiğimiz sene Ethereum tabanlı olan ve JPMorgan’ın kendi özel blok zincirinde çalışan JPM Coin adında bir kripto para geliştirmişti. Ayrıca Ethereum’un sıfır bilgi kanıtına dayalı yeni bir gizlilik teknolojisi olan AZTEC’i test ediyordu. Bankacılık devi, son olarak kendi Blockchain’i birimi Quorum’u Ethereum geliştirme şirketi ConsenSys ile birleştirmek üzere görüşmeler yapmakla gündeme gelmişti. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ek olarak JPMorgan’ın Ether (ETH) satın aldığı belirlenmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ripple mahkemeye hazırlanırken XRP tutkunları imza topluyor! Beyaz Saray’ı sıkıştırabilirler

Bitcoin teklif ettiler: Tesla’ya saldırı planı son anda önlendi

Kripto yarışı hızlanıyor – En önemli gösterge 12 ayın dibinde TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası