CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bankacılık Devi Morgan Stanley’in Son Raporu Bitcoin için Umut Veriyor

kripto para haber coinajans

Yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley, Pazar günü yayınladığı “Küresel Yıl Ortası Makro Görünüm” raporunda ekonomide V şeklinde toparlanma beklentilerinin güçlendiğini bildirdi. Bankaya göre, resesyon beklenenden daha şiddetli olacak fakat kısa sürecek.

Raporda, “Büyüme verileri ve politika eylemlerindeki yukarı yönlü son sürprizler dikkate alındığında V şeklinde toparlanma beklentimize güvenimiz arttı.” ifadeleri kullanıldı.

Banka, küresel büyüme seviyelerinin bu yılın son çeyreğinde salgın öncesi seviyelere ulaşacağını öngörüyor. Şirket, bu tahminlerini tüketicilerin ve ekonomilerin karantina önlemleri sonrası daha hızlı bir şekilde normale dönmeye başlaması, ilaç şirketlerinin tedavi ve aşıda ilerleme kaydetmesi ve para ile maliye politikası tepkilerinin beklenenden daha güçlü olmasına dayandırıyor.

Morgan Stanley, küresel GSYİH’nin yıllık bazda yüzde 8.6 oranında küçülmesini, buna karşın 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 3.1 artmasını bekliyor.

Bankanın bu yılın son çeyreğinden itibaren öngördüğü gibi bir toparlanma, yatırımcıların risk iştahını artırabilir ve Bitcoin bundan hisse senetleriyle birlikte yararlanabilir.

Piyasa değeriyle en büyük kripto paranın salgın sırasında hisse senetleri ile ilişkisi arttı. Piyasaların büyük çöküşler yaşadığı Mart ayında Bitcoin de yüzde 40’ı aşan oranda değer kaybetmişti. Sonrasındaki toparlanma da hisselerle uyum içinde gerçekleşti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Alman Devletinden 8 Kripto Para ve Blockchain Projesine Geçer Not!

Rakuten Wallet, Kripto Marjin İşlemlerini Duyurdu!

Coin Ajans

48 saatte 17 milyar dolar sermaye girişi oldu – Kripto boğaları geri mi döndü?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası