CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bankacılık Sektörüne “Scam” Diyen İngiliz Politikacı Bitcoin Aldı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Perşembe günü attığı bir tweet’e göre eski İngiliz politikacı Godfrey Bloom ilk Bitcoin satın alımını bu hafta gerçekleştirdi. Bu satın alım, Bloom’un küresel bankacılık sektörünü bir “aldatmaca” olarak nitelendirmesinden yıllar sonra gerçekleşti.

2004’ten 2014’e kadar Yorkshire ve Humber için  Avrupa Parlamentosu Üyesi olarak görev yapan Bloom, Twitter’da “İlk Bitcoin alımımı bu hafta yaptım. Altın ve gümüş bende bol miktarda var.” dedi.

Bloom, kripto para birimleri hakkında daha fazla şey öğrenmeye açık olduğunu ve hatta 13.000 abonesi olan YouTube kanalında bir röportaj için kripto liderlerini ve konuşmacılarını davet ettiğini söylemişti. “70 yaşındaki birine (ben!) kripto para öğretecek kripto öncülerini röportaja davet ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Daha önce portföyünün %65’ini altın, %8’ini gümüş ve geri kalanını gayrimenkulde tuttuğunu söylemişti.

Eski Avrupa Parlamento Üyesi, bankacılık sistemini 2013’teki bir Avrupa Parlamentosu toplantısında bir “dolandırıcılık” olarak nitelendirmişti. O sırada “Bankacılığı anlamıyorsunuz. Tüm bankalar parasız,” demişti.

Bloom: “Merkez bankacılarını hapse yollayın”

Bloom, bankaların müşteri mevduatlarının yalnızca bir kısmını ellerinde tutmaları gereken ve dolayısıyla kullanıcıların kalan parasını ödünç verebilecekleri “kısmi rezervler” uygulamasının nasıl bir “suç” olduğuna dikkat çekti. Bloom’a göre bu uygulama, ekonomi için ahlaki bir tehlike yaratıyordu.

Aynı konuşmasında merkez bankalarının parasal genişlemesinin veya para basmasının nasıl doğrudan bir manipülasyon olduğuna dair endişelerini dile getirmişti.

Bloom o sırada “Bankalar kendi beceriksizlikleriyle meteliksiz kaldığında… vergi mükellefi hesabını öder. Bu vergi mükellefinden çalmak gibi bir şey ve biz merkez bankacılarını ve politikacıları bu nedenle hapse gönderene kadar devam edecek,” dedi.

Niceliksel gevşeme ve enflasyon endişeleri, Bloom gibi birçok yüksek profilli kişinin Bitcoin’e yönelmesine neden oldu. Örneğin ABD’li dev şirket MicroStrategy büyük bir Bitcoin alımı yaptı ve fon yöneticisi Paul Tudor Jones da varlıklarının %1’ini BTC olarak tuttuğunu bildirdi.

Şimdi, İngiliz milletvekilleri bile Bitcoin ekosistemine dahil oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü Milyarder Winklevoss: “Corona Virüsü Bitcoin İçin Dönüm Noktası Olacak!”

Coin Ajans

Balina cüzdanlarının kripto para yoğunluğu endişe verici boyutlarda  

Coin Ajans

Yeni Nesil Kripto Para Türev Platformu Bybit ile Tanışın!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası