CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Başarılı Analist Uyardı: Bu Altcoin’lerin Fiyatı “Sıfır’a” Gidebilir!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bir “siyah kuğu” olayı küresel piyasalar ile birlikte Bitcoin ve altcoin piyasasını da kötü etkiledi. Ancak lider kripto para ve altcoin sahipleri dünyanın henüz en kötü ekonomik durgunluğu ile karşı karşıya kalmadı. Yeni başlayan ekonomik kriz Bitcoin ve altcoin fiyatlarını yeni zirvelere mi yoksa görülmemiş diplere mi götürecek?

Ekonomik kriz Bitcoin ve altcoin’leri de vurdu

İnkar etmek yok, dünya kaos içinde hem de hiç olmadığı kadar çok… Borçlar onlarca yıldır yükseliyor, bankalar ve borç verenler fazlaca genişliyor. Nakit rezervlerinin olmaması nedeniyle uzmanlara göre şirketler sakatlanıyor ve neredeyse her büyük pazar coronavirüsün etkisiyle kargaşa içinde. Salgın, dünya çapında masum insanların hayatlarını hızla sonlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda gelirlerine, iş güvenliğine, tasarruflarına, emeklilik fonlarına ve yatırımlarına da zarar veriyor.

Başarılı Analist Uyardı: Bu Altcoin’lerin Fiyatı “Sıfır’a” Gidebilir! 4

Şu
anda çok az sayıda sanayi mevcut kilitli ortamdan güvende ve ekonomik
durgunluğa dayanıklı olanlar bile ekonomi, büyüme ve üretimde gerçekleşen bozulmanın
ortasında istikrar kazanmakta güçlük çekiyor. Gelirlerin
azalması, sadece iki haftada on milyonlara ulaşan iş kayıpları ve varlık değerlerinin düşmesi her
yerde yatırımcıların gelecek fırtınaya hazırlık olarak
herhangi bir likit varlığı nakte çevirmeye çalıştığı bir likidite
krizi oluşturdu.

Tony Spilotro: Büyük çöküşte Bitcoin hayatta kalabilir, ancak altcoin’ler yok olabilir

Bu durumda tüm varlıklar risklidir. Ve mevcut felaket sırasında yatırımcılar altın ve diğer değerli metalleri bile satar. Popüler analist Tony Spilotro’ya göre, yüksek riskli kripto para birimleri sınıfı için ise işler kasvetli görünüyor. Kripto zirvesi sırasında 2017’ye geri sarın. İşsizlik yılların en düşük seviyesini yaşıyordu, yükselen bir ekonominin sonucu olarak maaşlar şişmişti ve borsa yükseldi. Para boldu ve yatırımcıların kripto gibi spekülatif piyasalarda fazla riskleri vardı. Yatırımcılar, Bitcoin‘in meteorik yükselişini -20.000 dolara kadar- öğrendikten sonra kripto pazarına akın etti, zengin olma umuduyla akın ettikleri alan analiste göre altcoin’lerdi.

Başarılı Analist Uyardı: Bu Altcoin’lerin Fiyatı “Sıfır’a” Gidebilir! 5
altcoin’ler ayrıca çok az likidite sunar, yani yatırımcılar bu varlıkları fatura ve harcama için kullanmak üzere fiat’a çevirmeye çalıştıkça veya daha güvenli yatırımlara hatta nakit paraya geçmeye çalıştıkça, likidite eksikliği bu varlıkların fiyatlarını sıfır’a götürebilir. Analiste göre, bu  altcoin’lerin çoğu tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’ın üzerinde düştüğü için, yatırımcıların kayıpları telafi edeceklerine dair umudu de tükenmiş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Tone Vays: “Altcoinleri zor duruma düşürecek olan inanılmaz artış gösteren Bitcoin hash oranı”

Coin Ajans

Petrol, Altın ve Borsalarda Düşüş Sürüyor: Sırada Bitcoin ve Altcoin’ler mi Var?

Coin Ajans

İsmail Hakkı Polat ve Paribu CEO’su Yasin Oral Bloomberg’de Bitcoin’in Geleceğine Işık Tuttular

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası