CoinAjans.com
ico

Başarılı bir blockchain startup’ı düzenlemek için 5 adım

fairspin_koinmedya

Bu yazımızda başarılı bir blockchain startup’ı düzenlemek için 5 adımdan bahsedeceğiz. 2017 yılında gerçekleşen kripto para patlaması boyunca ICO’lar adeta patlama yapmış gerekli gereksiz bir sürü proje ciddi kaynak toplamıştı.


İşte, başarılı bir blockchain startup’ı düzenlemek için 5 adım

Kripto paraların patlama sürecinde öylesine projeler para topladı ki, örneğin Useless Ethereum Token (Faydasız Ethereum Token) bile ICO sürecinde 200,000 dolar kaynak toplayabilmişti. Ancak o günler artık bitti!

Kripto kışı blockchain sektörünün çöp projelerden kurtularak olgunlaşmasına yol açtı. Bu piyasada, sağlam projeler yatırım çekmeye başladı.

Artık yeni projeler yatırım çekerken üçüncü bir tarafa ihtiyaç duyuyor. Binance borsasının başlattığı ve Bittrex’in devam ettiği ICO süreci bunun kanıtı. Bakınız: ICO’lar geri dönüyor! Bitcoin borsaları Bittrex ve Kucoin Binance’ın izinden gidiyor

Bir proje başarılı olur olmaz orası bilinmez ama bu saygın firmalar isimlerini kirletmemek adına projeleri bir süzgeçten geçirdiği muhakkak. Şimdi maddelere geçelim.

  1. Projeniz blockchain‘e ihtiyaç duyuyor mu? Yoksa geleneksel veritabanına daha mı uygun? İşte tam bu noktada kullanıcıların güveni oldukça önemli. Sadece şirket işlerini yönetmek içinse veritabanı daha uygundur.
  2. .Etkileyici bir değer önerisi geliştirin. Blockchain teknolojisinin çoğu insanın umrunda olmadığını göz önünde bulundurun. Onlar için önemli olan projenin geleceği olup olmadığıdır. Çok teknolojiye odaklanıp müşterileri unutmayın.
  3. Projeyi nasıl yöneteceğiniz ile ilgili yol haritası çıkarın. Büyük düşünmek her zaman iyidir. Ancak müşteriler platformunuz tam olarak hazır olmadan önce hangi aşamada olduğunu görmek ister, şeffaflık ister.
  4. Projeniz için tahvil tokenı mı uygun yoksa hizmet tokeni olduğuna karar verin. Hizmet tokenleri gelecekte platformunuz ile bire bir entegre olmalıdır ve gelecek operasyonlarınız kritk önemesahiptir. Eğer amacınız sadece sermaye toplamaksa tahvil tokeni daha uygundur
  5. Tokenize olayını basitleştirin. Spekulasyon balonu bitti. Yatırımcılar bir ICO yada STO’ya sadece belirli bir amacı varsa ve ekibi sağlamsa para bağlar. White Paper’ınız oldukça basit hedefler net olmalı. Ayrıca kesinlikle orjinal olmalı!

İlgili Haberler

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı! TAKİP ET

SEC ilk ‘uyumlu ICO’ satışını onayladı-Bu ne anlama geliyor?

Coin Ajans

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası