CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Beklentiler tersine dönüyor: Bu sefer 61 milyonluk Bitcoin short bozduruldu

bitcoin teknik analiz coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin fiyatlarının düşeceğini tahmin eden yatırımcılar, short pozisyon almayı tercih ediyor. İbre tersine dönmeye başladı ve bu sefer 61 milyonluk Bitcoin short bozduruldu.


Bu sefer 61 milyonluk Bitcoin short bozduruldu

Bitcoin türev piyasaları, fiyatların yükselişinde de düşüşünde de yatırımcılarına kâr bırakabiliyor. Bitcoin fiyatlarının artacağını düşünenler, Bitcoin de long pozisyon almayı tercih ediyor. Bitcoin fiyatlarının düşeceğini tahmin eden yatırımcılar ise short pozisyon almayı tercih ediyor. Bu süreçte heyecanı seven yatırımcılar, kaldıraç kullanarak kârlarını kat ve kat arttırabiliyor. Bitcoin türev piyasalarında özellikle BitMex öne çıkıyor ve BitMex 125’e kadar kaldıraç kullandırabiliyor.

Bu aralar yatırımcılar, gelecek Bitcoin fiyatlarını tahmin etmek için BitMex’deki Bitcoin Long ve Bitcoin Short oranlarına bakmayı tercih ediyorlar. Eğer Bitcoin Long’larda bir artış trendi varsa Bitcoin fiyatlarının artacağını düşünüyorlar. Tersine Bitcoin Short’larda bir artış eğilimi gözleniyorsa bu durumda da fiyatların düşebileceği yönde ön görüde bulunuyorlar.

Lütfen Bkz: Bitfinex Bitcoin long grafiğine çok anlam yüklememek lazım

Hatırlanacağı üzere 13 Mart tarihinde Bitcoin Long pozisyonlarında ciddi düşüş dikkat çekmişti ve 1 milyar dolarlık Bitcoin Long likidite edildi. 13 Mart’ta Bitcoin fiyatları 3,800 dolar bandına gerileyerek tarihi bir kriz yaşandı.

Şimdilerde BitMex Bitcoin Long ve Short pozisyonlarda ibre tersine dönmeye başladı. Bitcoin Short azalırken Bitcoin Long’larda artış dikkat çekiyor.

Lütfen Bkz: Yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin long bozduruldu: Düşük limitli borsalar zorda

BitMex’te 61 milyon dolarlık Bitcoin short likidite edildi. Aşağıkdai grafikte Bitcoin Long ve Bitcoin Short’lardaki değişimi görüyoruz.

milyonluk Bitcoin short

Grafikte yeşil barlar bozdurulan Bitcoin Short miktarını belirtiyor. Kırmızı barlar ise likidite edilen Bitcoin Long miktarını temsil ediyor.

20 Mart’ta yaklaşık 70 milyon dolarlık Bitcoin Long bozduruldu. 40 Milyon dolarlık Bitcoin Short bozduruldu. Yani net eğilim Bitcoin Short’ta idi.

2 Nisan’da (dün) ibre tersine dönüyor. 61 milyon dolarlık Short sözleşme likidite edilirken 11 milyon dolarlık Long bozduruluyor. Yatırımcılar Bitcoin Long’da net pozisyon alıyorlar.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin hangi yöne gidecek? BTC için karar anı!

Coin Ajans

Bitcoin 7000 dolar desteği kırılırsa ne olur?

Coin Ajans

Bitcoin son 1 ay içerisinde 9 kez $7 bin desteğini kaybetti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası