CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Biance Ceo’su piyasaya günlük bakmıyor TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Biance ceo’su Changpeng Zhao  Bitcoin’in yarılanma ödüllerinden sonraki tarışmalarla ilgili görüşlerini bildirdi. Zhao’nun açıklamalarının detayları haberimizde.

Biance Ceo’su piyasaya günlük bakmıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Biance CEO’su Changpeng Zhao   Bitcoin’in geleceği üzerine bir değerlendirmede bulundu. Kripto yatırımcıları için FUD (Korku, Kararızlık, şüphe) oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Zhao, bir sonraki Bitcoin yarılanmasının fiyatların yukarı yönlü hareketlerinin sorgulanacağını düşünüyor. Her yarılanma döneminden sonra bunun Bitcoin fiyatlarına etki edip etmeyeceğinin tartışıldığını ifade eden Zhao önümüzdeki yarılanma yaklaştıkça bunun yeniden gündeme geleceğini vurguladı.

Geçen yıl mayıs ayındaki üçüncü yarılanmadan sonra birçok kişi bunun fiyatlar üzerindeki etkisini tartıştı. Yarılanmadan hemen önce ve sonraki günlerde Bitcoin’in rekor seviyelere çıkması beklenirken bu gerçekleşmedi. O sırada Bitcoin 10.000 dolar direnç seviyesini kırmaya çalışıyordu ancak bir geri çekilme ile önce 9.000 daha sonra 7.000 dolara kadar geriledi. Piyasının yarılanmaya dair beklentileri karşılanmamıştı. Pek çok analist yarılanmanın fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığını tartıştı.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Daha sonraki aylar yarılanmanın fiyatlar üzerindeki etkisinin hiç olmayacağını ya da daha az olacağını düşünenler için yanılma zamanları oldu. Kripto trader Rekt Capital, piyasayı açıkça tahmin eden birkaç kişiden biri oldu. Bitcoin’in yarılanma sonrası eğiliminin üstel yükselişten önce büyük bir konsolidasyon olduğu konusunda kararlıydı.

Aylar süren birikimden sonra, Bitcoin fiyatları yılın sonlarında (2020) büyük yukarı yönlü hareketler yapmaya başladı. Yılın son üç ayında, Bitcoin 10 bin doları kırarak 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20 bin doları aşarak yılı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 30 bin dolarla bitirdi.

Zhao, dördüncü yarılanmayı dört gözle bekliyor. Ancak yarılanmanın fiyatlandırılmasının gecikmesi halinde yatırımcıların yarılanmanın fiyat etkisinden kolayca şüphe edebilecekleri konusunda uyarılarda bulundu.

“sportsbet”

Bitcoin blok kazım süresine göre her 4 yılda bir blok ödülü yarılanması yaşıyor. 50 blok ödülü ile başlayan Bitcoin yarılanması 6,25’e kadar düştü. Yarılanma her blokta kazılacak olan Bitcoin miktarının azalması ile bir arz kısıtlaması oluşturuyor.

Kaynak

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak!”

BTC’nin 2018’de 4.000 doların altına düşeceğini önceden bilen Peter Brandt, yine sahneye çıktı ve büyük bir boğa koşusunun başlayacağını söyledi.

Bitcoin fiyat tahmini

Aynı zamanda emtia sektöründe otuz yıllık deneyime sahip olan analist, Bitcoin’in parabolik yükselişinin ardından bir kez daha yükseliş tahmininde bulundu. Ünlü analist, Bitcoin’i 200.000 dolara çıkaracak dev bir boğa koşusu öngördüğünü açıkladı.

Bitcoin 2017’de yaklaşık 20.000 dolara ulaştıktan sonra Brandt, o zamanlar insanlara pek inandırıcı gelmeyen bir tahmin ortaya attı. Bitcoin’in yeni bir ayı döngüsüne gireceğini ve yaklaşık %80 oranında değer kaybedeceğini söyledi.

Brandt bu analizini 22 Ocak 2018’de yayınladı ve Bitcoin 15 Aralık’ta 3,200 dolara kadar düştüğünde analizi doğrulanmış oldu.

Efsanevi yatırımcı Peter Brandt’in yeni analizi ise, Bitcoin fiyatının bir sonraki parabolik koşu sırasında 200.000$’a yükselebileceğini gösteriyor. Ancak analize göre yükseliş devam ederken, bazı düzeltmeler de olacak.

“Bitcoin 200.000 dolar olacak!”

Brandt, teknik bir formasyona göre BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşacağını tahmin ediyor.

Bitcoin’in daha önceki büyük fiyat hareketlerini bilen ünlü analist CoinDesk TV’ye verdiği yakın tarihli bir röportajda Bitcoin’in uzun vadeli boğa piyasasının bozulmadan kaldığını açıkladı.

Teknik analizine göre fiyatın yükselmeye devam edeceğini öne süren Brandt, bu yükseliş güzergahında Bitcoin’in düzeltmeler yapacağını da ekledi.

Röportaj sırasında Brandt, uzun vadeli trende bağlı olarak, yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğine kadar Bitcoin fiyatının 180,00 ila 200,000$’a ulaşmasını beklediğini açıkladı. 

“Ben daha geniş resme odaklanıyorum. Son 10-11 yıllık zaman dilimine baktığımızda, bu dev rallilerin iki ila üç yılda bir hız kazandığını ve sonra büyük bir düzeltme geldiğini görüyoruz.”

Brandt yatırımcıları, ralli boyunca yaşanabilecek düşüşler konusunda da uyardı ve yatırımcıların çok endişeli olduğunu gösteren sosyal medyadaki son eğilimin de bu trende zarar verdiğini sözlerine ekledi. 

Bu arada analist, yalnızca geçmişteki düzeltme hareketleri hakkında yaptığı doğru tahminlerle tanınmıyor. Brandt, Nisan 2019’da “iki yıl içinde” kripto para biriminin 50.000 dolarlık bir fiyata ulaşacağını tahmin etti. 

“daisyturkiye”

Tam da söylediği gibi Bitcoin fiyatı, bu yılın başlarında 50.000$’ı aştı. Hatta 55.000$’ı yeniden test etmesine neden olan bir düzeltme yapmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000$‘ın üzerine çıktı.

CoinDesk’e konuşan Brandt, Bitcoin’in “bir değer deposu ve değişim aracı” rolünü üstlendiğini” belirtti. 

Ayrıca bu ayın başlarında Brandt, BTC’nin fiyat grafiklerinde ters baş ve omuz (TOBO) formasyonuna işaret ederek, kripto para birimi için yeni zirvelere işaret etti.

Bu arada, üç zirveye sahip bir taban çizgisi olarak görünen TOBO, düşen bir trendin sona ermek üzere olduğuna ve yükseliş trendinin başlayacağına işaret eden teknik bir formasyondur.

Kaynak

Veteran analistten Bitcoin yol haritası (18 Mart 2021) Bitcoin fiyat tahmini

Popüler kripto para analisti ve araştırmacı Tone Vays, Bitcoin’in düzeltme aşamasını tamamlandığını ve önümüzdeki hafta yeni bir zirveye çıkabileceğini söyledi.

“Bitcoin düzeltmesi BİTTİ!” isimli YouTube yayınında konuşan Vays, özellikle MRI (Momentum Ters Gostergesi) kullanarak, düşüş trendinin sona erdiği öngörüsünde bulundu.

Vays şöyle söylüyor:

Düzeltmenin bittiğine inanıyorum…Burada, canlı yayında, bundan sonra yükseliş trendine geçeceğimizi söylüyorum.

Veteran analist, önümüzdeki haftalarda, Bitcoin’in yeni ATH zirvesi olarak 72.000 dolar seviyelerini zorlayabileceği görüşünde.

Vays ayrıca izleyicilerini 72 bin zirvesinden sonra Bitcoin’in yeni bir düzeltme aşamasına gireceği noktasında da uyarılarını yaptı. Vays’e göre bir sonraki zirveden sonra gelecek olan düzeltme, son zamanların en büyük düzeltmesi olabilir.

Bu haftayı yeni bir haftalık kapanış zirvesinde veya zirveye yakın bölgelerde kapatırsak, arka arkaya üçüncü MRI için yolumuza geri dönmüş oluruz. Bu üst üste üçüncü haftalık MRI zirvesi devreye girdiğinde, daha büyük bir düzeltmenin geleceğini düşünüyorum.

Kaynak

Diginex’ten dikkat çeken yıl sonu Bitcoin tahmini!

Nasdaq’da listelenen, kripto para birimleri ve dijital varlıklar ekosistemine odaklanmış bir dijital varlık finans hizmetleri şirketi olan Diginex’in Ceo’su Bloomberge’e konuştu.

Pazartesi günü Bloomberg ile yaptığı röportajda konuşan Diginex Ceo’su Richard Byworth, yaptıkları analizlerde 2021’in sonunda Bitcoin için büyük bir fiyat artışı beklediklerini söyledi. Byworth’un ifadesi şu şekilde:

 “Bu yılın sonuna kadar Bitcoin’in yaklaşık 175.000 dolar’ı göreceğini tahmin ediyoruz.”

Byworth, modellerinin boğa koşusunun hala erken aşamalarında olduğunu tahmin ettiğini ekleyerek “işler çok daha fazla ısınacak” dedi. ABD’nin içinde bulunduğu ekonomik durumun Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olduğunu ifade eden Byworth, FED’in para basması, işsizlik oranı ve yüksek borçlanmanın Bitcoin’e ilgiyi artırdığını ancak bu durumun da Bitcoin için bir arz sıkıntısı ortaya çıkardığını ifade etti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haber ve son dakika gelişmeleri

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisinin de Bitcoin arzını etkilediğini vurgulayan Byworth, işlerin içinde bulunduğumuz bu andan sonra daha da karışacağını ekledi. Byworth:

MicroStrategy, Tesla, Square ve Meitu şirketlerinin sahip olduğu Bitcoin miktarı yıllık Bitcoin arzının %40’ını oluşturuyor. Kurumsal benimsenme çok aşırı düzeyde olmaya başladı. Bu durum sadece birkaç ayda önümüze çıkan tablo.” dedi.

Diginex Ceo’su aynı zamanda Bitcoin ve Blockchain projelerinin bilinmez olmadığını söylerek bu yöndeki eleştirilere karşı çıktı. Bitcoin’in anonim olmadığını ve kolay bir şekilde takip edilebileceğini ekledi.

Kaynak

İşte 2021 için en mantıklı 6 Bitcoin fiyat tahmini

2020 yılı hangi olayla anılacak derseniz hiç şüphesiz Covid-19 ve Bitcoin rallisi gelecek akla. Bu iki olay 2020 yılına damgasını vururken Covid-19’un Bitcoin fiyatını etkilediği de muhakkak.

2017 yılında yaşanan ralli bireysel yatırımcılardan ve FOMO gibi tutumlardan kaynaklanıyordu ve çok sağlam değildi. Soncunu da zaten gördük. 2020 yılı Bitcoin rallisi ise kurumsalların işin içine girmesiyle çok daha sağlam bir zeminde ilerliyor. Bu durumun 2021 yılına kadar da sürmesi bekleniyor.

Mevcut BTC fiyatları 27.000 doların üzerinde seyrederken, on yıl için en karlı yatırım ne olabilir?

bitcoin fiyat tahmini

Bloomberg Analistinin 2021 yılı beklentisi 55,000 dolar.

Blooomberg bir süredir Bitcoini takibe almış durumda. Dev medya kuruluşunun analistleri periyodik olarak Bitcoin raporu hazırlıyorlar.

En son BTC raporlarında, 2021’de Bitcoin için çok daha güçlü ve yukarı doğru giden bir piyasa öngördüler. Peki bu öngörü ne kadar sağlam?

Rapora göre Bitcoin, 50.000 dolarlık hedef direncini destekleyen ve yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına gelen makroekonomik, teknik ve arz-talep göstergeleri ile 2021 yılına kadar fiyatta ilerleme eğilimini sürdürecek.

Analistler, BTC’nin temel göstergelerinin bu yıl 2017’ye kıyasla çok daha güçlü olduğu konusunda hemfikirler. Bunun en temel nedeni esas olarak Bitcoin piyasasında katlanarak yükselen kurumsal zenginlik akışı, üç yıl önceyi düşünürsek bu çok zor bir olasılıktı.

Bloomberg’in Aralık ayı bitcoin raporuna göre, BTC’nin “temelleri 2017’den daha sağlam.”  Mike McGlone’un kendisinin yaptığı son yoruma göre ise 2021’e girerken Bitcoin için 20.000 dolar artık destek fiyatı olacak.

bitcoin fiyat tahmini Biance Ceo’su piyasaya günlük bakmıyor

Messari Araştırma Projelerine göre Bitcoin fiyatı Ekim 2021’de 276,000 dolar.

Birkaç ay önce, dijital varlık piyasası istihbarat firması Messari’de bir kripto araştırmacısı olan Jack Purdy, bir tweet’te, bitcoin fiyatının yarılanma yıllarındaki kar geri dönüş eğilimini mükemmel bir şekilde takip ettiğini söyledi

BTC’nin Ekim 2016’daki fiyatı 895 dolarken, bir yıl sonra 20 kat kazanç getirmeye devam etmişti. Bu yıl Ekim Bitcoin fiyatlarından yapılan benzer hesaplamalar da  2021’de 276.000 dolarlık bir fiyat öngörülüyor.

Ve İşte PlanB’nin söyledikleri

Hollandalı nicelik analisti PlanB, kripto para birimi topluluğunda ve hisse senedi akış (S2F) modeli için geleneksel finansal yatırım çevreleri arasında büyük üne sahip bir analist. BTC’nin son fiyat hareketi, PlanB’nin  modelini iyi takip ediyor gibi.

İşte ünlü firmanın çılgın Bitcoin tahmini

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in 100 kata kadar metorik bir yükseliş kaydedeceğini iddia ediyor. 

Program’da, Bitcoin’in artık, spekülatif bir varlık yerine güvenli bir liman ve bir değer deposu olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca eskiden toplam sermayenin %1 veya %2’si Bitcoin’e ayrılırken; şimdi çok daha büyük fonların Bitcoin’e aktarıldığını ifade etti.”

bitcoin (btc) fiyat tahmini

Ünlü Bitcoin boğası, eğer bu gerçekleşirse paralarını Bitcoin’e aktarmaya başlayabilecek ve Bitcoin’in fiyatını ve piyasa değerini büyük ölçüde artırabilecek birkaç büyük piyasaya dikkat çekiyor ve son olarak; büyük teknoloji yatırımcılarından oluşan bir havuzunuz var. Pek çok insanın Tesla, Apple, Amazon gibi büyük teknolojileri bir değer deposu olarak kullandığını iddia edebilirsiniz. Çünkü fiat para birimine olan güvenlerini kaybettiler. Negatif getirili tahvillere yatırım yapamayacaklarını da biliyorlar. Altın konusunda da pek emin değiller. “

Saylor, altının modasının geçtiğine ve Bitcoin için büyük bir rakip olmadığını iddia ediyor.

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin ağında tarihin en büyük düşüşü TAKİP ET

Coinajans.com

Kemerlerinizi bağlayın: Bitcoin grafiğinde golden cross görüldü! 

Coin Ajans

Goldman Sachs 2021 Altın Fiyat Beklentisini Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası