CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Biden Etkisi: Bitcoin Duyurudan Hemen Sonra Sert Düştü

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı ve Bitcoin klasik bir “haberleri satma” olayından geçti. Bu satırları yazarken, Bitcoin 2 saat içinde 850 dolardan fazla değer yitirdi.

Belirsizlik sona ermiş gibi görünüyor: Biden, Georgia ve Pennsylvania’nın belirleyici seçim oylarını kazandıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı oldu. Şu anda Biden, başkanlığı kazanmak için gereken 270 delegeyi geçti ve 290 delegeye ulaştı. Trump’ın yalnızca 214 delegesi var. Ve sadece 34 oy ihtilaflı olarak görülüyordu. Bu mazeret de kapanmış oldu.

Biden vs Trump

Bitcoin, Biden’ın Kazanmasına Tepki Olarak Haberleri Satıyor

Yeni başkan, Twitter biyografisini hızlıca değiştirdi ve ulusa bir mesaj yolladı, destekleri için onlara teşekkür etti ve Birleşik Devletler’i birleştirmeye söz verdi:

“Amerika, büyük ülkemize liderlik etmem üzere beni seçtiğin için onur duyuyorum.

Önümüzdeki günler zor olacak ama size söz veriyorum: Bana oy verseniz de vermeseniz de, tüm Amerikalılar için bir Başkan olacağım.”

Kutlamalar her yere yayıldı. Ancak Donald Trump pes etmedi ve bir tweet ile zafer iddiasında bulundu. Dün mahkemeye, hileli olduğu için seçimlere itiraz edeceğine dair güvence verdi.

Piyasalar bunu not ediyor ve hızlıca tepki verdi. Özellikle zaten “Biden Etkisini” hisseden ve klasik bir “haberi sat” olayı olarak Biden’ın duyurusundan hemen sonra BTC 850 $ değer yitirdi.

Bitcoin Sert Düştü

Bugün hikaye farklı. Lider kripto para birimi 15400 $’dan şu anki en düşük seviyesi olan 14700 $’a düştü. Daha sonra 15000 $’a kadar düzeltti ve ardından şu anki günlük en düşük seviye olarak 14555 $’a düştü.

Aşağıdaki 4 saatlik grafikte 14600 – 14700 $, Bitcoin fiyatını tutabilecek olası güçlü bir destek alanı olarak işaretlenmiş durumda.

BTCUSD, 4-hour candles. Image: Tradingview

Biden Bitcoin Piyasalarını Nasıl Etkileyecek?

Satranç tahtasında taşları hareket ettirmek için henüz çok erken. Seçimlerden önce, genel fikir birliği, Trump’ın nihai zaferinin piyasalar için iyi olacağı yönündeydi.

Aynı zamanda Biden, yatırımcı dostu olmayacaktı. Ancak, şimdi seçilen cumhurbaşkanı, daha fazla piyasa büyümesi anlamına gelebilecek başka bir teşvik planı yayınlama niyetini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Volatilitesi Yıllar İçinde Nasıl Şekillendi? – İşte Ayrıntılar

Sıcak Gelişme: Lider Bitcoin Türev Borsası BitMEX’in CEO’su İstifa Etti!

Bitcoin (BTC) yakında “Yeni Dönem”e girebilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası