CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Biden Yönetimi Kripto Para Birimlerini Nasıl Etkileyecek?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Blockchain Derneği yöneticisi ve kripto dostu siyasi eylem komitesi HODLpac’ın yönetim kurulu üyesi Kristin Smith, Joe Biden başkanlığında kripto endüstrisinin nasıl bir değişim görebileceğini açıklıyor.

İyimserlik Hakim

Laura Shin ile Unconfirmed isimli programda Smith özellikle Cumhuriyetçi bir senato ile Biden yönetimine yönelik iyimserliğini ifade ediyor.

“Biden yönetimine baktığımızda, bir Cumhuriyetçi senatoyla nasıl iş yapacağı aklıma geliyor. Bu durum bir çekişmenin işareti olabilir. Bence kripto alanı için olumlu gelişme.”

Smith, Trump yönetiminin faydaları olmasına rağmen, bir Biden yönetiminin kripto lobicileri ve destekçileri için önemli roller üstlenebileceğini söylüyor.

“Trump yönetimi biraz karışık. Hester [Peirce] bizde, Brian [Quintenz] var, harikalar. Ancak bu alanın büyük bir hayranı olmayan sekreter Mnuchin (Steven) da var. Bizde bir de Trump var. Şüpheci olan Jay Clayton var. Bir şeyi yaptırmanın önünde duruyorlar.”

“Biden yönetimine baktığımızda, SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), CFTC (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) ve OCC’de (Denetim Bürosu) kilit pozisyonlarda kripto eğitimli düzenleyicilerin yer almasını umuyoruz.”

Kripto İle İlgili Mevzuat Gelişebilir

Smith, senaryoyu daha “ılımlı” ve iş dostu bir Cumhuriyetçi senato ile birleştirerek kripto ile ilgili mevzuatın gelişebileceğini söylüyor.

“Bunun kripto için iyi olduğunu düşünüyorum çünkü Demokratlardan aldığımız destek, iş dünyasına biraz daha açık, özel sektör yeniliklerine biraz daha açık olanlardan geliyor. Bence bu aslında kazanan bir kombinasyon ve bu önemli alanlarda bazı harika düzenleyiciler edinme potansiyeli var.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

eToro Analisti Bitcoin, Ethereum ve XRP’deki Çöküşü Bu Gelişmeye Bağladı

Coin Ajans

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?

Coin Ajans

ABD’nin İkinci Kripto Para Bankasına Yeşil Işık Yakıldı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası