CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Big Bang’a Hazır Olun!” Diyen Ekonomistten Altın, Bitcoin ve Dolar Tahmini

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Real Vision Group’tan Raoul Pal, Bitcoin (BTC) ve altın (XAU) üzerindeki yükselişine rağmen ABD dolarının (USD) neden daha yüksek fiyatlarda olmasını beklediğini açıklıyor.

Raoul Pal, büyük bir dolar patlaması bekliyor

Eski riskten korunma fonu yöneticisi ve Real Vision Group’tan Raoul Pal, ABD’nin merkez bankası olan Federal Rezerv faiz oranlarını negatif yaptığında ABD dolarının (USD) “daha ​​yüksek fiyatlarla patlayacağı” tahminini dile getirdi. Ancak bu yorumlar ekonomistin, Bitcoin (BTC) ve altın (XAU) konusundaki yükselişli tutumunu değiştirdiği anlamına gelmiyor. Raoul Pal, ABD dolarının “binlerce kesintinin ölümü” ile erimekte olduğunu kabul ederken, dolarların zarar görmesinden önce bir patlama topunun geleceğini öngörüyor. 

Mart ayının ortalarında küresel hisse senetleri ve kripto para birimleri şiddetli bir şekilde çöktüğünde, yatırımcılar güvenlik arayışı için ABD dolarına koştu. Talep o kadar yüksekti ki bankaların banknotları tükeniyordu.  20 Mart’ta, altı büyük fiat para birimine karşı dolar endeksi (DXY), Ocak 2017’den bu yana en yüksek seviyesi olan 102,98’e ulaştı. Bu, FED’in  16 Mart’ta faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirmesinden sadece dört gün sonra geldi.     

“Big Bang’a Hazır Olun!” Diyen Ekonomistten Altın, Bitcoin ve Dolar Tahmini 3

Ünlü ekonomist: Uzun vadeli perspektifte günü sadece Bitcoin ve altın kurtaracak

Kriptokoin tarafından daha önce bilidirildiği gibi Raoul Pal’a göre, dolar, altın ve Bitcoin pandemi sırasında yatırımcılar için “en mantıklı” yatırım araçlarıdır. Morgan Creek Capital’den Mark Yusko, likidite sıkışmaları sırasında  paranın kral olduğunu açıkladı. Ancak Mark Yusko paranın uzun süre bu pozisyonda kalamayacağını açıkladı. Raoul Pal’a göre, bu yüzden uzun vadeli perspektifte günü sadece Bitcoin ve altın kurtaracak.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin.

İlgili Haberler

Bitcoin Balinaları Direnç Olarak Bu Seviyeyi Belirledi

Bitcoin rekor kırarken büyük kripto para borsalarına erişim sorunu yaşandı

Ünlü analist 100 kat artacak koinleri ve yatırımları açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası