CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Binance borsasında agresif Bitcoin alım işlemleri TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Binance borsasında agresif Bitcoin alım işlemleri olduğu belirtliyor. Kripto piyasasında görülen son volatilite, Bitcoin yatırımcıları arasında yaygın tasfiyelere yol açtı.


Bu volatilite çoğu büyük borsada görülen açık pozisyonun düşmesine neden oldu. Yavaş toparlanma, bu tüccarların çoğunun artık bir bekleme alanına girdiğinin işareti.

Agresif Bitcoin alım işlemleri

Binance spot emir defterine bakarken görülen ilginç bir olay, aktif yatırımcılar arasında agresif alımlara işaret ediyor. Bu durumda yatırımcılar long ürünleri tercih eder ve BTC’yi desteklemeye yardımcı olabilir.

Bitcoin, son haftalarda muazzam bir volatilite yaşadı.Bu türbülans, Bitcoin’in keskin bir şekilde 10.000 doların üzerinde bir seviyeye ulaşmasından sonra ortaya çıktı ve sonuçta onu 8.000 dolara düşürdü.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

bybit_koinmedya

Düşüşten bu yana BTC, bu kayıpların çoğunu telafi etmesine izin veren keskin bir toparlanma gördü. Halen haftalık yüksek seviyelerinin altında işlem görüyor, ancak altta yatan yükseliş belirtileri gösteriyor.

Analistler şimdi, Bitcoin’in yakında daha yükses seviyelere tırmanmasının bir nedeni olarak Binance spot emir defterine bakarken görülen ilginç bir olayı işaret ediyorlar.

Bu ağır spot alımları, Binance’deki açık pozisyonlardan kısa bir süre sonra gerçekleşiyor. Neredeyse tüm diğer ticaret platformları bu hareketlenmede  fiyatların 10.000 $’dan 8.100 $’a kadar düştüğünü gördü.

Boğalar ve ayılar mücadelede

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki fiyatı olan 8.900 $ ile % 2’nin biraz altında işlem görüyor. Bu, haftalık en düşük seviyesi olan 8.100 $’dan % 10’luk bir tırmanışa işaret ediyor, ancak 10.100 $’ dan yüksek seviyelerde kayda değer bir düşüşü işaretliyor.

Boğalar ve ayılar, kripto para birimi kritik öneme sahip beş haneli fiyat bölgesine yaklaştırıp ölçekleri lehlerine çevirmeye çalıştıkça, bu volatilitenin yanlamasına ticarete işaret ettiği görülüyor.

Bu volatilite, BTC’nin kontrolünü spot yatırımcıların eline bırakmış durumda. Zira tüm büyük platformlarda yüz milyonlarca açık pozisyonu ortadan kaldırmıştır.

Bitcoin alım işlemleri

BTC’nin açık pozisyonu bu düşüşün gerçekleşmesinden bu yana toparlanamadı. Bu durum aktif trader’ların spot odaklı domine edilen bir ticaret dönemi gibi hareket ettikleri zaman diiliminde gittikçe artan bir şekilde sıraya geçtiğine işaret ediyor.

Binance’de pozisyonlar

Boğaların şu anda ayılar üzerinde bir üstünlüğe sahip olabileceği anlaşılıyor.

Binance’in spot emir defteri hakimiyet sinyallerine bakarken görülen ilginç bir olay, alıcıların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu fenomen, Twitter’da popüler bir kripto analisti tarafından işaret edildi ve bu büyüklüğün satın alma tarafındaki hakimiyetinin Mart sonundan beri görülmediğini belirtti.

“Binance spot BTC emir defteri hakimiyeti, Mart ayının sonundan bu yana uzun süredir görülmemişti” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin alım işlemleri

Kaynak

İlgili Haberler

Theta Google anlaşması hakkında yeni gelişmeler TAKİP ET

Mike Novogratz’ın yarılama sonrası ilk BTC ve ETH yorumu TAKİP ET

Novogratz’dan FED destekli şok Bitcoin tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası