CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Binance CEO’su Tarihi Bitcoin, Ripple ve Etherem Dump’ının Gerçek Nedenini Açıkladı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Dev Bitcoin borsası Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, coronavirüs salgınının küresel ekonomik krizin nedeni olmadığını sadece bir tetikleyicisi olduğunu belirtti. Ayrıca ünlü CEO, son Bitcoin ve altcoin çöküşünün gerçek nedenini de açıkladı. 

Binance CEO’su, büyük Bitcoin ve altcoin çöküşünün gerçek nedenini açıkladı

Sondan önceki Perşembe tartışmasız Bitcoin‘in en kötü günlerinden biriydi ve kripto para %50’lik  bir kayıp gördü. Düşüşün en kötü yanı kripto para biriminin 24 saatlik zaman diliminde aniden düşerek 7.850 dolardan 3.500 dolara kaymasıydı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, pek çok yatırımcı bu hareket sırasında ciddi kayıplar yaşadı. Lider kaldıraçlı Bitcoin borsası BitMEX, bu büyük çöküş sırasında yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin pozisyonlarının (çoğunluk long pozisyonlar) tasfiye edildiğini bildirdi.

Binance‘nin CEO’su Changpeng “CZ” Zhao tarafından yazılan bir blog yazısı bu sorulara ışık tutuyor. Changpeng Zhao’ya göre, bunun gerçek nedeni büyük ölçüde panik satışları ve dünyanın her yerinden likidite arayan yatırımcıların kapılarına koşmasıydı. Binance CEO’su konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Her bir yatırımcının piyasadaki payı herkes tarafından bilinmiyor. Zamanla da değişiyor. Bunların satış/satın alma konusundaki göreceli gücü veya inancı da dinamiktir. Borsa çöktüğünde, giderek daha fazla insan finansal krizi daha yüksek bir düzeyde hissedecek ve bu nedenle kısa vadede kripto para satma yönünde güçlü bir dürtü hissedecek.

Changpeng Zhao: Şimdi
biriktirilen fonlar piyasaya yakında geri akacak!

Açıklamalarının devamında Changpeng Zhao, coronavirüs salgının mevcut küresel ekonomik çöküşün temel nedeni olmadığını vurgulayarak salgının krizi ateşleyen bir kıvılcım olduğunu belitti. Ayrıca Binance CEO’su, coronavirüs salgınının dünya ekonomisinin ne kadar zayıf olduğunu da ortaya koyduğunu söyledi. Binance CEO’su konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Sonunda bir aşı geliştirilecek. Şimdilik hiçbir ülkenin büyük bir yiyecek ve gıda problemi yok. Nakit biriktiren insanlar sonunda biriktirmek zorunda olmadıklarını anlayacak ve bu fonları yatırıma geri aktaracaklar.

“Bitcoin Tahminleri Tutan Analist, BTC’nin Kısa Vadede Göreceği Seviyeleri Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Winklevoss: “FED Bitcoin’in Yükselişi İçin Gerekli Zemini Hazırladı”

ABD Seçim Belirsizliğinde Bitcoin’den Yeni Ralli!

Ünlü ekonomist halving sonrası Bitcoin tahmini ile korkuttu!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası