CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Binance CEO’sundan kripto para piyasalarındaki güncel gelişmeler hakkında açıklama

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) kripto para piyasalarındaki 4 güncel gelişme hakkında açıklamalarda bulundu. Lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


CZ’den kripto piyasalarındaki güncel gelişmeler hakkında açıklama

Binance CEO’su CZ, Binance Borsasının Çin’deki ofisine polis baskını iddiası, Çin merkez bankası dijital parası, Craig Wright meselesi ve blockchain teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

1- Binance Borsası Çin baskını iddiası

CZ, kripto para piyasası ile ilgili yayın yapan Block’un “Binance’in Çin ofisine polis baskını” haberi ile ilgili açıklamada bulundu. CZ bu habere sert tepki gösterdi ve Block’u mahkemeye vereceğini duyurdu.  CZ’ye göre Binance’in Çin’de ofisi bile yok. Bu konuda aşağıdaki haberi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Lütfen Bkz: Block’un “Binance Çin ofisine polis baskını” haberi sonrası ilginç gelişmeler

 2- Çin merkez bankası dijital parası

Çin merkez bankası yakın zamanda kendi dijital parasını çıkaracak. Bu açıdan Çin, devrim niteliğinde bir gelişmeyi başlatacak. Belki de dünya geri dönülmez bir blockchain çağının kapılarını aralayacak. Çin planladığı dijital parasını, blockchain teknolojisi üzerinden piyasaya sürecek.

Ancak Çin, kripto paralarla ilgili çelişkili bir politika uyguluyor. CZ’ye göre Çin blockchain teknolojisini kucaklarken kripto paraları yasaklıyor. Çin, kendi dijital parasını desteklemek için kripto paraları yasaklayan politika uyguluyor.

 3- Craig Wright, Satoshi Nakamoto mu?

Bitcoin SV’nin CTO’su Craig Wright’in Satoshi Nakamoto olduğu iddiası, kripto para piyasalarında uzun zamandır tartışılıyor. Binance’in CEO’su CZ’ye göre Craig Wright’ın Satoshi olmasına imkan yok. CZ, Wright’in iddiasını şiddetle reddediyor.

Lütfen Bkz: Yok artık! Satoshi Nakamoto, Craig Wright’tan kopya çekmiş

Bu arada şunu da belirtmekte yarar var. Binance Borsası Bitcoin SV’yi, BSV, listelemiyor.

4- Blockchain teknolojisi internetten daha önemli

Changpeng Zhao blockchain teknolojisinin internetten daha etkili olacağını düşünüyor. CZ, kripto para piyasalarına kısa dönemli değil de uzun dönemli bakmak gerektiğini belirtiyor. CZ bu nedenle kısa dönemli kripto para fiyatlarındaki değişime bakmıyor. Şu anda dünya nüfusunun yüzde 0,1’inden azı kripto para kullanıyor. Bu oranın neredeyse 1000 kat artma ihtimali var. CZ’ye göre blockchain dünyayı temelden değiştirecek.

Kaynak

İlgili Haberler

Halving sonrası, madencilerden büyük bir Bitcoin satışı gelecek mi?

Ripple Yeni Yıla Girerken Yeni Bir Rekora İmza Attı

Coin Ajans

Kuantum bilgisayarları, Bitcoin’in sonunu mu getirecek? WEF’ten açıklama

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası