CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Binance CoinMarketCap’i alacak – CMC’den 1 Nisan şakası “Toilet Paper Token”

kripto para haber coinajans
koinmedya_googlenews

Binance CoinMarketCap’i satın alma görüşmeleri yapıyor. Görüşmelerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor. Bu satış için 400 milyon dolarlık bir fiyat konuşuluyor. CMC ise bu arada Toilet Paper Token (Tuvalet Kağıdı Token) ile kullanıcılarına 1 Nisan şakası yaptı.


Binance CoinMarketCap’i alacak

Binance’in 2020 amacı kriptoyu kitlelere ulaştırmak. Bu çabalar çerçevesinde kripto para borsasının CoinMarketCap’i almak için görüşmeler yaptığı bildiriliyor.

Forbes’in haberine göre, Binance CoinMarketCap (CMC) platformunu 400 milyon dolar karşılığında satın alacak. Görüşmelerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor. Yine de bu haberler henüz doğrulanmasa da Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ”, daha önce bu alım ile ilgili ipuçları vermişti.

CoinMarketCap, Binance’den yüzde 80 daha fazla erişim alıyor. Binance’in CMC’yi almasının başlıca sebebi de bu olabilir. SimilarWeb’in verilerine göre CMC son altı ayda 207.2 milyon ziyaretçiye sahip olurken, Binance aynı dönemde 113.8 milyon ziyaretçiye sahip. Yine de Binance en çok ziyaret edilen borsa.

İlgili – Coin Market Cap sıralaması ne kadar güvenilir? – CMC alternatifleri

Kripto topluluğundan farklı tepkiler

Bu arada kripto para topluluğu bu habere farklı tepkiler verdi. Platformun el değiştirmesi CMC’nin tarafsızlığına gölge düşürebilir. Sonuçta kullanıcılarda daha az güven uyandırır.

Deutsche Bank’in eski traderlerinden ve şu an Matrixport satış direktörü Eugene Ng, bu görüşü Twitter üzerinden dile getirdi. Şöyle diyor: “Bundan sonra CoinMarketCap’e kim güvenir?”

Başkaları da benzer görüşler dile getiriyor. Binance’in platformu almasının tarafsızlığına gölge düşüreceğini kaydedenler çoğunlukta.

CoinMarketCap’in 1 Nisan şakası: Toilet Paper Token

Öte yandan 400 milyon dolarlık satış haberlerine rağmen CoinMarketCap kullanıcılarına 1 Nisan şakası yapmaktan da vazgeçmedi. CMC kripto listelemesinde ismi Toilet Paper Token olan bir kripto para ortaya çıktı. Piyasa değeri 85 milyar dolar (85,583,000,000 dolar) ve fiyatı da 1.64 dolar. Tabii açık bir şekilde bu bir 1 Nisan şakası.

CMC’nin muzipliği söz konusu Toilet Paper Token’in (Tuvalet Kağıdı Token) fiyat grafiğinde de yansıdı.

Binance CoinMarketCap’i satın alma görüşmeleri yapıyor. Görüşmelerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor. Bu satış için 400 milyon dolarlık bir fiyat konuşuluyor. CMC ise bu arada Toilet Paper Token (Tuvalet Kağıdı Token) ile kullanıcılarına 1 Nisan şakası yaptı.

Tabii bu kriptonun hiçbir arz ve diğer bilgileri yok. Bu arada kullanıcılar da satış söylentilerinin 1 Nisan şakası olduğunu da konuşuyor.

Kaynak

İlgili Haberler

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden, kritik göreve Bitcoin yanlısı ismi düşünüyor

Ripple, XRP, SEC davası ve düşen fiyatlar ile kripto parayı tutmalı mı yoksa satmalı mısınız?

Ripple’dan bayram hediyesi. Şubattan bu yana ilk kez.. TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası