CoinAjans.com
Altcoin

Binance son günlerin gözdesi Tezos için marjin ticaretini başlatıyor

fairspin_koinmedya

Ekim ayından sonra birçok kripto parada kan kaybı yaşanırken Tezos iyi bir ivme yakaladı. Binance Tezos için marjin ticaretini başlatıyor.


Binance Tezos için marjin ticaretini başlatıyor

Son günlerin gözde kripto paralarından Tezos (XTZ) yazının kaleme alındığı saatte 1,25 dolardan işlem görüyor. Tezos 24 Ekim tarihinden sonra fiyatlarını ciddi biçimde arttırmayı başardı. 24 Ekim’de 0,75 dolar bandında işlem gören XTZ, 50 cent daha değerlendi. Kasım ayında birçok kripto para ciddi düzeltme yaşarken Tezos, diğerlerine nazaran daha hafif bir süreç geçirdi.

Tezos’daki bu performans, XTZ’yi CoinMarketCap’teki sıralamada 15’e taşıdı. Bu sayede Tezos; IOTA, NEO ve LINK gibi birçok kripto parayı geride bıraktı. Aşağıdaki grafikte XTZ fiyatlarında 2019 yılı boyunca yaşanan değişimi görüyoruz.

Aşağıdaki grafikte ise XTZ fiyatlarında Ekim ayı sonrası değişimi görüyoruz. XTZ hem dolar karşısında hem de Bitcoin karşısında ciddi biçimde değer kazanıyor.

Tezos için güzel sayılabilecek bir haber bugün en büyük kripto para borsalarından Binance’den geldi. Binance Tezos için marjin ticaretini başlatıyor. Bu sayede risk almayı seven kripto para yatırımcıları, kaldıraç kullanarak XTZ üzeriden ticaret yapabilecekler. Marjin ticareti yada diğer adıyla marj ticareti için aşağıdaki haber başlığına tıklayabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Bitcoin ile forex, kaldıraç ve marj ticareti

Malta merkezli kripto para borsası Binance, XTZ için iki farklı parite belirledi: XTZ/BTC ve XTZ/USDT. Bu sayede marjin ticareti severler, hem Bitcoin hem de dolar (Tether) karşısında kaldıraç kullanarak Tezos yatırımında bulunabilecek.

Binance 5 kata kadar marjin ticaretine imkan tanıyor. Bu sayede Tezos sahipler mevcut varlıklarının 5 katı büyüklüğünde işlem yapabilecek ve olası karlarını 5’e katlayabilecek. Ancak şunu da belirmek gerekiyor: Benzer şekilde olası kayıpların da 5’e katlanma ihtimali var.

Lütfen Bkz: Chainlink, EOS ve Tezos piyasanın genel ayı görünümünden kurtulabilir

Kaynak

İlgili Haberler

Bir Altcoin Pump Görürken Bir Diğeri Mum Gibi Eriyor! İşte 2 Altcoin’in Şaşırtan Performansı

Coin Ajans

Ripple Boğaları Nerede? Ünlü Analist Seviye ve Grafiklerle Açıklıyor

Coin Ajans

“Tarihi Düşükler” Diyen Analist, Ripple’ın Kabusu Olacak Seviyeleri Açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası