Bitcoin Haberleri

Binance Tekrar Hacklendi Mi? Yüzmilyonlarca Kripto Para İzinsiz Transfer Edildi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin olarak kısa süre önce bildirdiğimiz üzere lider Bitcoin borsası Binance planlanmayan bir bakım nedeniyle tüm işlemleri askıya aldı. Bu duyuruyla Binance, kripto piyasasının gündemine bomba gibi oturdu. Beklenmedik bir şekilde bütün işlemleri durduran borsanın hacklendiğine yönelik iddialar piyasada kol gezinirken kritik bir gelişme ortaya çıktı. ARPA Official’ın izinsiz yapıldığını iddia ettiği kripto para transferleri borsaya yönelik hack iddialarını güçlendirdi.

FairSpin

Yine
plansız bakım: Dev Bitcoin borsası Binance hacklendi mi?

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan Binance, CEO’su Changpeng Zhao’nun kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla aniden tüm platform işlemlerini askıya aldı. Changpeng Zhao, bu plansız bakım nedeniyle yatırımcı tepkilerini azaltmak için fonların güvende olduğunu ve paniğe gerek olmadığını belirtti. Ancak benzer bir olayın yaşandığı 2019 yılında Binance, tüm işlemleri platform bakımı nedeniyle durdurduğunu belirtse de günün ilerleyen saatlerinden borsanın bir hack saldırısına uğradığı öğrenildi.

Bu nedenle son yapılan bakım duyurusundan sonra yatırımcılar Binance’nin hacklendiği yönünde iddiaları öne sürmeye başladı. Bu iddiaları yaşanan kritik bir gelişme ise güçlendirdi.  Kripto para projesi Arpa’nın arkasında yer alan ekip, resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptıkları açıklamada milyonlarca ARPA’nın habersiz bir şekilde transfer edildiğini belirtti. Ekip konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

130 milyon adet ARPA, son 48 saat içinde bilgimiz olmadan bilinmeyen bir adres aracılığıyla Binance’den MXC Exchange’e transfer edildi. Borsa ile iletişime geçtik ve işte neler olduğuna dair detaylar….

Milyonlarca ARPA kripto parası izinsiz
transfer edildi

Arpa ekibinin iddialarına göre, kripto para transferleri bilgileri olmadan yapıldı. Ayrıca Binance’in Türkiye’ye yönelik sosyal medya platformlarında da birçok yatırımcı ARPA’larının çalındığını belirtiyor. Ancak Arpa ekibinin açıklamaları ve hack iddialarının üzerine Binance CEO’su kesinlikle borsanın hacklenmediğini ve fonların güvende olduğunu belirterek karşılık verdi.

Borsanın hacklenip hacklenmediğini ilerleyen saatlerde gerçekleşecek gelişmelerle göreceğiz. Tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi takipte kalın! Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “BİST Genel Müdürü Hakan Atilla’dan Son Dakika Bitcoin Açıklaması” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin’in 2020’de tüm zamanlar rekorunu kırma ihtimali yüzde kaç?

İşte Uzmanlara Göre, Yükselişiyle 2020’ye Damga Vuracak Altcoin’ler

Analistler kontrol Bitcoin’deyken XRP ve Ethereum’un daha çok değer kaybetmesini bekliyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası