CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Binance’de ani çöküş Bitcoin fiyatını 680 dolara kadar çekti

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Binance’de ani çöküş Bitcoin (BTC) fiyatını 680 dolara kadar düşürdü. Hemen ardından ise fiyat yine hızlı bir şekilde eski seviyesine geri döndü.


Binance’de ani çöküş Bitcoin fiyatını 680 dolara kadar çekti

Lider kripto para Bitcoin, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’de ani bir fiyat çöküşü yaşadı. BTC fiyatı inanılmaz büyük bir değer kaybı sonucu anında 680 dolara kadar düştü. Bu durum ise BTC/USDS paritesine yaşandı. Bu sırada düşük emirler açanların pozisyonları yükseliş sırasında doldu. Çöküş sonrası düzelme de hemen yaşandı.

Kripto para piyasasında volatilite beklenen bir durum. Traderler de zaten hızlı iniş ve çıkışlar bekliyor ve buna hazırlıklılar. Ancak yine de ani çöküşler olağandışı bir şey. Çünkü normal olan volatiliteden hız açısında çok farklılık gösterir.

Birkaç saat önce Bitcoin söz konusu ani çöküşlerden birini yaşadı. BTC fiyatı stabilcoin USDS işlemlerinde 680 dolara kadar düştü. Başka bir deyişle, Bitcoin dolar olarak aniden yüzde 90 değer kaybetti. Yine çöktüğü hızla da eski fiyatına geri döndü.

İlgili – Uzman analist rotayı belirledi: “Bitcoin 13 bin bin dolara gidiyor”

Binance'de ani çöküş Bitcoin (BTC) fiyatını 680 dolara kadar düşürdü. Hemen ardından ise fiyat yine hızlı bir şekilde eski seviyesine geri döndü.

BTC USDS, Binance. Kaynak: TradingView

İlginçtir ki en son Bitcoin 680 dolardan işlem görürken tarihler 2016 yılını gösteriyordu ve Binance daha o zaman açılmamıştı bile.

Her hâlükârda çöküş sırasında emirleri olanlar iyileşme sırasında bunları doldurdular ve faydalandılar.

Şu an itibariyle şirketten bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

İlgili – Binance ilgi kaybediyor! Binance sıralamada ilk 10’a giremedi

Önceki ani çöküşler

Tabii bu olay ilk değil. WAVES de Binance üzerinde bu yılın başlarında benzer bir ani çöküş yaşamıştı. WAVES fiyatı saniyeler içinde yüzde 99 düşerek 10 SAT’a gerilemişti.

Bu arada diğer borsaların da benzer sorunlar yaşadığını hatırlatalım. Bitcoin Nisan ayında Kraken borsasında aniden 1000 dolar değer kaybetmişti.

Diğer örnekler ise şunu gösteriyor. Kripto paralar ani çöküşlerden etkilenebilir. Ethereum da Bitcoin karşısında yüzde 20 değer kaybetmişti. Saniyeler içinde yaşanan bu olay Poloniex borsasında kaydedilmiş ve ETH fiyatı 0.0211’dan 0.0170’ya düşmüştü. Hepsinde olduğu gibi fiyatlar neredeyse hemen düzeliyor ve düşük alım emirleri koyanlar da bunlardan faydalanıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin opsiyonları yeniden tırmanışa geçti: Bu ne anlama geliyor?

Avrupa Birliği kripto paraları düzenlemek için düğmeye bastı TAKİP ET

Dev Telefon Perakendecisi, Blockchain Sektörüne Giriş Yapıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası