CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Binance’ten DeFi ‘exit scam’ operasyonu: 300 bin dolar kurtarıldı

kripto para haber coinajans

Binance, Wine Swap operatörü tarafından çalınan 300 bin dolar değerindeki kripto varlıkların başarıyla geri alındığını açıkladı.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olarak gösterilen Malta merkezli firma açıklamasında, bir DeFi dolandırıcılık projesi olan organizasyonun operatörünün bıraktığı izleri takip ederek sonuca ulaştıklarını belirtti.

Wine Swap, Ekim ayında Binance Smart Chain üzerine kurulan bir merkeziyetsiz finans token projesiydi. Proje başlatıldığı dönemde 345 bin dolar değerinde kripto varlık üretmişti. Konuyla ilgili Binance tarafından verilen detaylara göre dolandırıcılık, 20’ye yakın kripto paranın operatör tarafından özel bir adrese taşınması ile gerçekleştirildi.

Fonlar çapraz zincir transferi vasıtasıyla gönderilirken, coin’ler ilk olarak Binance Smart Chain’den Binance Chain’e iletildi. Dolandırıcı daha sonra coin’leri Ethereum’a çekti. Binance ayrıca çok az değerde bir bölüm fonun 2 borsaya ve bir bölümün de Binance Bridge’e aktarıldığının bilgisini verdi. Bilindiği üzere Binance Bridge, Binance Chain ve Binance Smart Chain üzerindeki merkeziyetsiz uygulamaların blokzincirler arası likidite hareketleri için giriş izni sağlıyor.

Binance fonları nasıl geri aldı?

Binance’ten verilen bilgilere göre; hırsızlık tespit edildiği zaman güvenlik uzmanlarından oluşan ekip proje üzerinde yapılan işlemlere yöneldi. Bu işlemler üzerinden ekip, dolandırıcılığın sorumlusuna ulaşmayı başardı. Ancak kişi tespit edildiğinde fonlar bir sabit coin, BNB, Ethereum ve LINK’e çevrilmişti bile…

Binance daha sonra dolandırıcılığı yapan kişiyle iletişime geçti ve fonlar kısa süre içinde iade edildi. Malta merkezli borsa bu hırsızlığın kurbanı olan adreslerin de tespit edildiğini ve geri ödemeyle ilgili bir plân yapıldığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’den kripto para vurgusu

Ülkelere Uyarı: “Ya Blockchain’e Uyum Sağlayın ya da Taş Çağı’na Geri Dönün”

Coin Ajans

Ripple Brezilya’daki Çalışmalarını Hızlandırıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası