CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Bir coin 3 haftada 40 dolardan 4700 dolara çıkabilir mi? TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Bir coin 3 haftada 40 dolardan 4700 dolara çıkabilir mi? İmkansız gibi görünse de kripto para sektörü böyle bir duruma şahit oldu. Yearn.Finance’in YFI tokeni yüzde 15,000’lik bir yükselişi bahsettiğimiz sürede gerçekleştirdi. En ilginci ise böyle bir yükselişi görenler, bu tokeni fork yaparak kopyalarını çıkarmaya başladılar. Bu kopyaların ne kadar başarılı olabileceğine bakalım. Bazıları hızlı yükseliş ve çöküşler gördü bile şimdiden.


Bir coin 3 haftada 40 dolardan 4700 dolara çıkabilir mi?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Yearn.Finance’in tokeni son üç haftada roketleyerek değerini yüzde 15,000 artırdı. CoinGecko’ye göre YFI token, Temmuz ortasında 31 dolardan işlem görmeye başlamıştı. O zamandan bu yana adeta patlama yaparak 4,786 dolara ulaştı.

İlgili – Bitcoin’den önce 10 bin dolara çıkabilecek az bilinen DeFi coini hangisi?

 

koinmedya_brave

Bir coin 3 haftada 40 dolardan 4700 dolara çıkabilir mi? Yearn.Finance’in YFI

Kripto analiz şirketi Santiment’e göre, YFI’yi kopyalayarak buradaki dev büyümeden pay kapmaya çalışan fırsatçılar da fork dalgası yapmaya başlamış. Bu forkların bazıları meşru projeler gibi görünüyor, diğerleri ise pek değil.

Bu forklardan biri olan YFII iyi bir proje görünümü veriyor. Bu projeyi destekleyenler arasında kripto topluluğunun güvenilir isimleri de var.

Santiment, raporunda şöyle diyor: “YFII, yönetici anahtarı yakıldığında ve çekirdek ekip ve önde gelen topluluk üyelerinden oluşan 11 ortak multisig imza oluşturulduğundan kısa süre sonra meşrulaştırıldı. 11 ortak imzacıdan muhtemelen Boxmining (popüler kripto destekçisi) ve Dovey Wan (PrimitiveCrypto kurucu ortağı ve ayrıca Çin kripto topluluğuna bilgiler sağlayan bir isim) size tanıdık gelecek.”

koinmedya_brave

İlgili – DeFi konseptinin göz bebeği 2 önemli proje – Gözünüz bu ikisinde olsun!

YFII ise 600 dolardan işlem görmeye başladı ve 1,129 dolara kadar çıkarak zirve yaptı. Ancak ardından 105 dolarda dip yaptı. Çöküşün sebeplerinden biri diğer yüksek getiri sağlayan kopyaların da ortaya çıkması oldu. Diğer sebepler arasında ise bir yeniliğin olmaması, Bitcoin’in fiyatının yükselmesini sıralıyor Santiment.

Yine de şu an 139 dolardan işlem gören YFII konusunda analistler bir potansiyeli olabileceği yönünde görüş bildiriyorlar.

Diğer kopyalar daha az ciddi projeler olarak görünüyor

Diğer bir kopya proje YFFI da Ağustos’un başında ortaya çıktı ve verim çılgınlığından faydalanmayı seçti. Bu proje hakkında çok az şey biliniyor. Öyle görünüyor ki proje başlamadan birileri bu tokenin büyük bir hissesini artık sahiplenmiş. Anında başarılı oldu. Ancak 619 doları gördükten sonra 1.22 dolara çöktü. Şimdi de 2.98 dolardan işlem görüyor.

Santiment, YFI forku Asuka’nın ise bir scam olabileceğini belirtiyor. Forktan iki gün sonra geliştiriciler projeyi terk etmiş olabilir. Sonuçta değeri de 1,600 dolardan 18 dolara düştü. Geliştiricilerin ise 60,000 dolar ile ortadan kaybolduğu belirtiliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple grafiğinde yükselen kama tehlikesi

Coin Ajans

Ripple fiyatı analizi-XRP nereye gidiyor?

Coin Ajans

Sıcak Savaş yada Ticaret Savaşları Bitcoin’i Nasıl Etkiler? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası