CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bir sonraki boğa koşusunu DeFi başlatabilir mi? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bir sonraki boğa koşusu DeFi etiketi ile başlatılabilir. DeFi platformlarına yatırılan fon miktarı rekor kırmaya devam ediyor.


Boğa koşusu DeFi ile başlayabilir

DeFi (merkeziyetsiz finans) platformları her geçen gün yoğun biçimde talep görüyor. DeFi’ler bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadığı için daha ucuza işlem gerçekleştirmeye imkan tanıyor. DeFi platformlarını popüler kılan diğer gelişmelerden birisi de DeFi’lerin sunduğu staking getiri oranlarının faiz oranlarından yüksek olması. FED, ECB ve Japonya Merkez Bankası başta olmak üzere merkez bankaları faiz oranlarını sıfır ya da negatif düzeye çekti. DeFi’leri sunduğu yüksek getiri oranları DeFi kullanımını ve talebini arttırıyor.

DeFi platformları staking getirileri ödemesini ise kendi tokenları üzerinden gerçekleştiriyor. Bu nedenle DeFi talebi arttıkça DeFi tokenları da prim yapıyor. Aşağıdaki grafikte DeFi platformlarında depozito edilen kripto para varlıklarının değerini görüyoruz. DeFi platformlarında tutulan fon miktarı 3.5 milyar doları geçti.

boğa koşusu DeFi Bir sonraki boğa koşusunu DeFi başlatabilir mi?DeFi tokenları kripto para piyasalarına yönelik pozitif bir algının oluşmasına neden oluyor. Belki de DeFi’ler yeni boğa koşusunun fitilini ateşleyecek.

koinmedya_brave

Son dönemde ciddi prim yapan DeFi tokenlarına göz atacak olursak ilk olarak Compound aklımıza geliyor. Compound’un Comp token’ı 17 Haziran’dan itibaren CoinMarketCap’te listeleniyor. Compound kısa sürede sıralamada top 50’ye girdi ve yazının kaleme alındığı saatte 156 dolardan işlem görüyor.

boğa koşusu DeFi Bir sonraki boğa koşusunu DeFi başlatabilir mi?Diğer popüler DeFi tokenı ise Aave’nin LEND tokenı. 29 cent’ten işlem gören LEND, son iki ayda olağan üstü değer artışı yaşadı ve sıralamada 34’üncü sırada bunuyor. Lend, iki ay içerisinde değerini 6 kat arttırarak 30 cent’in üstüne çıktı.

boğa koşusu DeFi Bir sonraki boğa koşusunu DeFi başlatabilir mi?Diğer DeFi platformu olan Synthetix Network’un SNX tokenı 3.53 dolardan işlem görüyor ve sıralamada 37’inci sırada. SNX token de 2 ay önce 75 cent civarında işlem görüyordu. LEND token gibi SNX’te de ciddi değer artışı yaşandı.

boğa koşusu DeFi Bir sonraki boğa koşusunu DeFi başlatabilir mi?Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

100 milyon dolarlık ICO’nun arkasındaki isimler kayboldu!

Çin kripto parasının ilk hedefi Afrika!

Coin Ajans

Bitcoin, hack olayı yüzünden mi düşüyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası