CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BitBay Monero XMR coini delist etti

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Kripto para borsası BitBay, Monero XMR coini için desteğini kaldırıyor. Bundan sonra artık platformda gizlilik odaklı coin Monero işlemleri yapılamayacak. BitBay, delist işleminin 19 Şubat 2020 tarihinden itibaren uygulanacağını açıkladı.


BitBay Monero XMR coini delist etti

BitBay, dün yaptığı açıklamada, 19 Şubat 2020 tarihinden itibaren Monero için piyasa işlem desteğini kaldıracağını bildirdi. Avrupa merkezli kripto borsa, 29 Kasım 2019’dan itibaren ise XMR kabulünü (depozit) sonlandırıyor. Ayrıca 29 Kasım ile 5 Aralık 2019 tarihleri arasında da XMR çekimleri de bloke edilecek. Ondan sonra ise XMR çekimleri için son tarih olarak ise 20 Mayıs 2020 olarak duyuruldu.

Monero, para aklamayı önlemek için delist edildi

Şimdiye kadar birkaç borsa, Monero, Zcash ve Dash gibi gizlilik odaklı coinleri delist etti. BitBay ise duyuruda yaptığı açıklamada, Monero’nun da anonimlik özelliği ile kullanılabileceği bildiriliyor. Borsalar da düzenleyicilerin koyduğu yönetmenliklere uyma çalışmaları çerçevesinde bu gizlilik coinlerini delist ediyor. Borsa ayrıca kara para aklama ihtimallerinin önüne geçmek ve dış ağlardan para akışını önlemek amaçlı bu kararı aldıklarını belirtiyor.

İlgili – Almanya Maliye Bakanlığı: Monero Bitcoin’den daha tehlikeli

Kripto borsaları coinleri delist etmeye devam ediyor

Upbit, OKex ve birkaç diğer borsa da bu yıl gizlilik odaklı coinleri ya delist etti ya da etmeyi düşünüyor. FATF kripto borsaları için olan yönetmenliğini çıkardıktan sonra borsalar bu coinleri delist etmeye başlamıştı. Buna rağmen birkaç gizlilik odaklı coin geliştiricisi bu kripto paraların FATF yönetmenliğine gayet uygun olabileceklerini iddia ediyor.

Dash geliştiricisi Omar Hamwi, daha önce bloğunda yazdığı açıklamada, Dash ağının Bitcoin ağı ile aynı işlem kuralları çerçevesinde çalıştığını bildirmişti. Çünkü Dash, Bitcoin kodunun bir forku.

İlgili – Monero Bitcoin’in düştüğü bir ortada neden ralliye başladı?

Kaynak

İlgili Haberler

Çin’in dijital yuanı ABD’de paniğe neden oldu

Almanya’nın Beklenen Borsası Börse Stuttgart Sonunda Açıldı

Coin Ajans

Grayscale Ethereum Trust’ta büyük tasfiye: %70 düştü

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası