CoinAjans.com
Stellar Haberleri

Bitcoin 10 bin dolar seviyesinden geriledi ancak BULL sinyaleri devam ediyor TAKİP ET

Bitcoin 10 bin dolar seviyesinden geriledi ancak BULL sinyaleri devam ediyor
TAKİP ET 1
huobi_koinmedya

Bitcoin 10 bin dolar seviyesinden gerilemiş olsa da boğa sinyalleri vermeye devam ediyor. Uzun süredir fırtına öncesi sessizliğinde demlenen Bitcoin, dün erken saatlerde tırmanışa geçti. 10,000 dolar bölgesine sıçrayan kripto kısa süreli bir düşüş yaşayarak, ayıların meydanı hala terk etmediğine şahitlik etti.


Önceki gün gece yarısı boğalar Bitcoin’i alarak ayın başından beri konsolide olduğu 8,000 dolar ve 9,000 dolar bölgesinden yolculuğa çıkardılar. Ve UTC 00:00’da 10,082 dolara kadar yükselttiler.

Kripto bu noktadan daha sonra bir miktar geri çekildi. Ancak bu geri çekilmenin zayıflığına bakılırsa Bitcoin 10 bin dolar seviyesinin üstüne tekrar güçlü bir şekilde geri dönebilir.

Boğalar sadece ısınıyor

Pek çok tüccar bir boğa koşusu beklentisi içindeydi. Özellikle de 13 UTC’de , ayılar Bitcoin’i 9,300 doların altına çektikten kısa süre sonra oluşan boğa işaretli desen oluştuğunda bu beklenti güçlüydü. Ve gerçekten de boğalar kısa süre sonra kontrolü devraldı. Böylece kriptoyu 9,900 dolar seviyesinin üzerine çıkaracak güç verildi.

Bundan sonra grafikte ayı desenleri izlense bile şu açıktı ki alıcılar iş başındaydı ve Bitcoin, en son Şubat ayında gördüğü üzere, değerine bir basamak daha eklemek için can atıyordu.

bybit_koinmedya

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin 10 bin dolar seviyesinden gerilemiş olsa bile, önceden direnç seviyesi olan ve şimdi destek olarak işlev gören 9,800 dolar bölgesinde oturuyordu. Ayılar alanı devralmak için uğraşsa da, 2 haftadan daha kısa bir süre içinde zaten %35’lik bir artış gerçekleştirmiş olan Bitcoin önceki zirvelerini yeniden test etmeyi düşünüyor. Ve boğaların ne kadar dayanabileceklerine bağlı olarak 11,000 doların üzerine çıkmak da pekala mümkün görünüyor.

Kısa dönem boğa koşusunu düşündüren diğer faktörler

Kripto dünyasına ister yeni adım atmış olun isterseniz uzun süredir bulunun, büyük ihtimalle geçen birkaç ayda ‘Bitcoin halvingi’ deyimini sıklıkla duymuşsunuzdur. Gerçekten de Mayıs ayı başından beri Twitter’da Bitcoin en çok konuşulan ilk 10 konu arasında yerini aldı.

Bu sadece tanıtım gibi görünebilir. Fakat aslında öyle değil. Çünkü internette Bitcoin ne kadar çok dönerse alımı ve yatırım kararını o kadar çok etkiler. Bu da uzun vadede ticaret hacmini etkiler.

Bakınız:Halving sonrası en gerçekçi Bitcoin tahminleri

Gerçekten de, uzun vadeli Bitcoin alan tüccarların oranı, konsensus ticaretinin, boğa koşusunun belkemiği olduğuna ilişkin spekülasyonlara yol açtı. Bunun anlamı, içeriye sadece alıcı akışı yok. Ancak fiyatın patlayacağı beklentisiyle halving başlayana kadar ve hatta sonrasında da kollektif  şekilde hareket edip, alabilecekleri kadar alan bir tüccar profili var. Ve Bitcoin 10 bin dolar üstünü çok kısa süre içinde yeniden ziyaret edebilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Haftanın önemli Tron TRX haberleri: Beklentiler, yorumlar, fiyat analizleri TAKİP ET

Popüler altcoin davayı bu devasa rakamı ödeyerek çözecek TAKİP ET

Monero rehberi: Monero nedir? XMR nedir? XMR coin nasıl alınır? Nerelerde kullanılır? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası