CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin 10 bin doları geride bıraktı: Sırada ne var? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin uzun süre 9 bin dolar bandında hareket ettikten sonra değer kazanmaya başladı. Bitcoin 10 bin doları geride bıraktı ve 2020 ATH’sine doğru ağır ama emin adımlarla ilerliyor.


Bitcoin 10 bin doları geride bıraktı

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 10 bin dolar civarında işlem görüyor. Toplam kripto para piyasası büyüklüğü 300 milyar dolar ve Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %61.2 civarında.

Korona Salgınının etkili olduğu günümüzde merkez bankaları, ekonomik anlamda zarar gören işletmeleri ve çalışanları finansal açıdan destekliyor. Bu nedenle kamu borçları olağan üstü düzeyde artış gösteriyor. Hazine ise açıklarını merkez bankasından borçlanarak finanse ediyor. ABD kamu borcu stoku 24 trilyon doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte ABD kamu borçlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin 10 bin dolar Bitcoin 10 bin doları geride bıraktı: Sırada ne var?Genişletici para politikalarının uygulanması, yatırımcıları varlıklarındaki değer kaybını önleyecek yatırım araçlarına yönlendiriyor. Bu konuda altın öne çıkıyor. Bazı yatırımcılar da altın ile beraber Bitcoin satın alarak portföylerini çeşitlendiriyor.

koinmedya_brave

Altın tüm zamanların rekorunu Eylül 2011’de ons fiyatı 1,920 doları geçerek kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte altının ons fiyatı 1,901 dolardan işlem görüyor. Altının rekor kırmasına sadece 20 dolar kaldı. Kuvvetle muhtemel önümüzdeki hafta altın tüm zamanların rekorunu kıracak.

Bitcoin 10 bin dolar Bitcoin 10 bin doları geride bıraktı: Sırada ne var?

Altını değerli kılan dolar gibi arzı ile oynanmaması ve arzının istenildiği kadar arttırılamaması. Benzer durum Bitcoin için de söz konusu. 2020 yılında tüm merkez bankaları fiat paraların arzını arttırırken Bitcoin arzı 11 Mayıs 2020’deki ödül yarılamasının etkisi ile yarı yarıya azaldı. Tüm bu makro ekonomik etkiler, Bitcoin yakın zamanda 10 bin doları aşabileceğini gösteriyor.

İlgi ile takip edilen bir tacire göre Bitcoin için 9.7 K kritik bir seviye. Eğer Bitcoin bu değeri kırarsa çok kısa sürede 10.4 K’yı görebilir. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9.7 K’yı kırdı bile.

koinmedya_brave

Bitcoin 9700 doları Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Chainlink 8 doları geçti: Analistler ne diyor? TAKİP ET

Böyle devam ederlerse Nakamoto kadar BTC sahibi olacaklar TAKİP ET

DeFi uygulaması hacklendi – Hackerlerin yeni hedefi DeFi mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası