CoinAjans.com
Bitcoin

Bitcoin 10 bin doların üstüne şu 3 faktörden dolayı çıkabilir

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_banner

Bitcoin 10 bin doların üstüne tekrardan çıkabilir mi? Bitcoin 22 Eylül’de Bakkt’ın vadeli işlemlere başlamasının hemen öncesinde 10 bin doların altına geriledi. Tekrardan üstüne çıkabilir mi?


Bitcoin 10 bin doların üstüne çıkabilir mi?

Charles Edward, Bitcoin hash oranlarından hareketle Bitcoin fiyatlarının 11,500 dolar civarında olması gerektiğini ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Yorum: Patlama yapan Bitcoin hash ratio fiyatı yukarı çekecek

3 Ocak 2020’de ABD’nin Kasım Süleymani saldırısının ardından artan küresel risklerin etkisi ile Bitcoin yüzde 25 oranında değer kazandı. Bir ara 9 bin doların üstüne çıkan Bitcoin, 8,650 dolar civarında konsolide oluyor. Bu arada Bitcoin halving için geri sayım devam ediyor. Mayıs 2020’de Bitcoin ödülleri yarı yarıya azaltılacak.

Satoshi Wolf etiketini kullanan analistin Bitcoin fiyatlarına yönelik gerçekleştirdiği öngörüsü, kripto para çevresinde önemli yankı uyandırdı. Satoshi Wolf’a göre Bitcoin 10 bin doların üstüne şu 3 faktörden dolayı çıkabilir:

  • Bitcoin’in Haziran 2019 döneminde 14 bin dolar seviyesini gördü ve sonrasında 6400 dolara kadar geriledi. Düşen fiyat ve azalan işlem hacmi makro bazda tekrardan yükseliş eğilimi göstermeye başladı.
  • Aralık 2019’daki 6400 seviyesi güçlü bir destek seviyesi belirledi
  • Üçüncü faktör ise yaklaşan halving takvimi

Ancak JP Morgan analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin üretim maliyetlerinden hareketle hesapladığı Bitcoin fiyatı ile Charles Edward’ın hesapladığı fiyatlar ise birbirleri ile çelişiyor. Panigirtzoglou, elektrik ve işletim (ASIC) maliyetlerine göre Bitcoin’in değerinin 5 bin dolar civarında olması gerektiğini ileri sürüyor. Oysa Edward, bu rakamı 11,500 dolar olarak zikrediyor.

Lütfen Bkz: Bakkt ve CME fazla mı abartılıyor?

Kaynak

İlgili Haberler

Dogecoin neden düştü? Hani, 8 Mayıs büyük gündü? TAKİP ET

Coinajans.com

Federal Rezerv’den Ses Getiren Bitcoin Açıklaması

Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası