CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin 11.500 doları korursa neler olabileceğinin farkında mısınız? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin 11.500 doları korudu. Haftalık kapanış bu kritik seviyenin üzerinde gerçekleşti. Analist ve traderler bu seviyenin korunmasını yorumlayarak, buradan büyük bir yükseliş potansiyeli doğabileceğini belirtiyor.


Haftalık kapanışta Bitcoin 11.500 doları korudu – Şimdi nereye?

Bitcoin fiyatı haftalık kapanış öncesi Pazar günü aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Bu gerilemenin boyutunun nereye kadar varabileceğini merak edenler şu an bunun cevabını aldılar diyebiliriz. Çünkü BTC fiyatı haftalık kapanışta 11,500 dolar desteğini korudu. Bunun sonucunda da yeni haftaya 12,000 doların üzerine bir ralli ile başladı.

Bitcoin 11.500 doları korudu. Haftalık kapanış bu kritik seviyenin üzerinde gerçekleşti. Analist ve traderler bu seviyenin korunmasını yorumlayarak

BTC-USD grafiği (1 hafta)

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Bir analist ise şunu soruyor: “Haftalık bazda 11,500 doların korunması ile ayılar artık neye umut edecekler?”

ByzGeneral isimli analist Bitcoin konusundaki iyimserliğini Twitter üzerinde paylaşıyor. Analist, 11,500 dolar seviyesinin 2019 yılından bu yana önemli olduğunu belirtiyor. Çünkü lider kripto para 2019’un ortasında bu seviyeden iki defa ret almıştı. Sonuçta da ayılar piyasayı 6,400 dolara kadar çekmişti.

Bitcoin 11.500 doları korudu. Haftalık kapanış bu kritik seviyenin üzerinde gerçekleşti. Analist ve traderler bu seviyenin korunmasını yorumlayarak

koinmedya_brave

Kısa ve uzun vadeli grafikler Byzantine General (@ByzGeneral Twitter)

BTC’nin 11,500 doların üzerinde kapanış yapması şu anlama geliyor. Bitcoin uzun vadeli grafikte (yukarıdaki haftalık grafiğe bakınız), yeni bir higher high yaptı. Bununla da hala geçerli olan makro düşüş trendini de sonlardırmış oluyor.

Tabii 11,500 dolar üzerine yorum yapan sadece o değil.

Trader Inmortal Technique de 11,500 doların sözün asıl manasında “Bitcoin için en önemli seviye” olduğunu belirtiyor. Tıpkı bir öncesi analist gibi o da BTC’nin daha önce bu seviye ile nasıl etkileşimde bulunduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin 11.500 doları korudu. Haftalık kapanış bu kritik seviyenin üzerinde gerçekleşti. Analist ve traderler bu seviyenin korunmasını yorumlayarak

Kripto trader Inmortal Technique (@inmortalcrypto Twitter) Grafik: TradingView.com

İlgili – İşte en büyük Bitcoin yükseliş işareti!

Ne olacak?

Bu yazı hazırlanırken artık haftalık kapanışın olduğunu ve Bitcoin fiyatının da 11,500 doların üzerinde haftayı bitirdiğini görüyoruz. Zaten yazının başında da belirttiğimiz gibi yeni haftaya 12,000 doların üzerine yükseliş ile başladı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, on-chain verilerin BTC’nin daha da yükseleceğini gösterdiğini belirtiyor. En başta borsalara gönderilen BTC miktarı azalıyor. Bu da yatırımcıların yakında bir ralli beklediğine işaret.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Analist XRP İçin 2020 Yılı Tahminini Yaptı!

Coin Ajans

Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network “tıkır tıkır işliyor”: Bitfinex

Coin Ajans

Berat Albayrak istifa etti, Tether/TL’de düşüş geldi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası